Gmina sprzedaje działki

III Piknik rodzinny w Igołomi

Dnia 21.06 na boisku KS Wiarusy odbył się trzeci Piknik Rodzinny. To wydarzenie niosło ze sobą wiele atrakcji, które w geście podziękowania dla swoich kibiców za wspieranie drużyny przez całą rundę przygotował zarząd klubu wraz z przedstawicielami innych stowarzyszeń czyli Urząd gminy, Sołectwo Igołomia, OSP Igołomia-Zofipole oraz OSP Złotniki, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepołnosprawnych w Pobiedniku Małym –Ognisko, GCE w Igołomi, Centrum Kultury, Combat Club. Trzeba przyznać, że goście świetnie dopisali, pomimo kapryśnej pogody, która tego dnia nas nie oszczędzała. A jakie atrakcje czekały na zainteresowanych? Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy odbył się turniej "tata i syn".

Następnie oglądaliśmy pokaz taneczny dziewcząt z Gminnego Centrum Edukacji w Igołomii przygotowany przez Panią Joannę Ruchwę. Kibice mogli kupować losy i wziąć udział w loterii fantowej, w której nagrodami były m.in skuter, 3 laptopy, rower oraz wiele innych atrakcyjnych nagród ufundowanych przez „przyjaciół” Wiarusów. Oficjalnie przywitał gości prezes klubu Paweł Żabicki, przybyli goście tj. Wójt gminy Józef Rysak, Poseł na sejm Ireneusz Raś oraz członek zarządu Województwa Małopolskiego Jacek Krupa chwalili ideę III Pikniku w Igołomi, zwracając uwagę jak ważna jest integracja różnych środowisk działających na terenie gminy.

Podczas otwarcia prezes klubu poinformował również zebranych o wielkim sukcesie gminnej piłki, tj. o mistrzostwie II ligi juniorów jakie zdobyli zawodnicy Wiarusów tym samym awansując do I ligi Krakowskiej. Zawodnicy przez chwilę skandowali „Mistrz! Mistrz! Wiarusy!” by następnie na boisku przez dłuższą chwilę świętować jeszcze tytuł mistrzowski oraz wykonując pamiątkowe zdjęcia. Tuż po oficjalnych wystąpieniach kolejna, można powiedzieć żywiołowa atrakcja. Otóż strażacy z OSP Igołomia i OSP Złotniki przygotowali pokaz, podczas którego za zadanie mieli ugasić wielkie ognisko rozpalone obok boiska. Mogliśmy zapoznać się bliżej ze sprzętem jakim dysponują. Ale na tym nie skończyli, bowiem w dalszej części pokazu uświadamiali zebranych jak sprawnie przeprowadzić pierwszą pomoc. Jest to dowód na to, że Piknik nie tylko dawał zabawę, ale uczył rzeczy praktycznych i pożytecznych. Mamy na to jeszcze jeden przykład. Prowadzona była akcja "Dwa wymazy i do bazy". Dzięki niej każdy kto oddał swój wymaz był rejestrowany w bazie komórek macierzystych i przez to może pomóc komuś w walce z białaczką. W trakcie wydarzenia do bazy DKMS zarejestrowało się 17 osób, co jak poinformowała Urszula Żabicka jest bardzo dobrym wynikiem. Jeśli ktoś pomyślał, że pokazów artystycznych już koniec to grubo się mylił. Kolejnym punktem był pokaz Zumby prezentowany przez instruktorów oraz ich podopiecznych z zajęć prowadzonych w CKiP w Wawrzeńczycach. Wszyscy mogli ruszać się w rytm muzyki i uczyć ciekawych układów tanecznych. Był też czas na emocje sportowe. Na obiekcie został rozegrany mecz pomiędzy seniorami Wiarusów a Oldbojów, którą wspomógł Arkadiusz Radomski oraz Mateusz Ligocki, ze względu zdrowotnych zagrać nie mógł Andrzej Niedzielan, który tylko kibicował Oldbojom zza linii bocznej. Podobna sytuacja była z Mariuszem Wachem, który odczuwał jeszcze zmęczenie po piątkowej wygranej walce na zawodowym ringu. Z tej potyczki z tarczą wyszli Seniorzy z wynikiem 6:3. Zaraz po skończonej rozgrywce na boisku walczyły kolejne drużyny. Zmierzyć się miały drużyny Orlików i Żaków Wiarusów z Cracovią, ale ze względu na problemy z transportem na boisko dojechała tylko część chłopców z Cracovii więc wymieszano składy, tak by sympatycy klubu mogli obejrzeć mecz naszych najmłodszych podopiecznych.

Dla wielu kibiców ważnym aspektem było to, że mogli spotkać się ze sławnymi sportowcami. Do Igołomii zawitali między innymi Arkadiusz Radomski, Andrzej Niedzielan, Mariusz Wach, Mateusz Ligocki.
Na tym skończyły się rozgrywki sportowe. Ale na gości czekał jeszcze występ zespołu folklorystycznego Kopieniacy i pokaz sztuk walki grupy Combat Club. Na koniec świetne widowisko popisem Stunt'u zapewnił uczestnik programu telewizyjnego Mam Talent - Kamil Kobędzowski. Przez cały czas trwania Pikniku uczestnicy mogli nabywać pamiątki na stoisku CHSON a także zdobyć wiedzę o światowych Dniach Młodzieży w namiocie wystawionym przez komitet organizacyjny śDM w naszej Parafii. Wszystkim, którzy wzięli udział w III Pikniku Rodzinnym klub bardzo dziękujemy. Bez Was to wydarzenie nie byłoby tak udane! Stworzyliście wspaniałą atmosferę. Pokazaliście, że potrafimy się bawić się wspólnie w fantastycznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji III Pikniku wszystkim tym którzy się do tego przyczynili czyli wszystkim wolontariuszom, organizacjom współorganizującym, sponsorom oraz partnerowi wydarzenia Województwu Małopolskiemu. Do zobaczenia za rok!

Autor:
Karolina JagłaPowrót

Odwiedziło nas już: + Online: +