Gmina sprzedaje działki

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce wyróżniona w Plebiscycie EURO-GMINA


Plebiscyt EURO GMINA
Rozstrzygnięty został plebiscyt "EURO GMINA". Liderem w dziedzinie warzywnictwa została Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce. Wójt Gminy Józef Rysak uczestniczył 24 września 2009r.
w uroczystej gali wręczenia wyróżnień w hotelu Cracovia. Plebiscytowi patronuje Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Roman Ciepiela. Tytuł ten stanowi uhonorowanie działalności samorządu naszej gminy, to również wyróżnienie i docenienia producentów warzyw.
To wyróżnienie jest powodem do satysfakcji a zarazem mobilizacją do jeszcze lepszego promowania warzywniczego charakteru Gminy.

EURO GMINA to prestiżowy konkurs na poziomie europejskim, którego celem jest wyróżnienia
i promocja gmin odznaczających się największymi osiągnięciami pod względem infrastruktury, aktywności władz lokalnych, rozwoju i przedsiębiorczości.

Nasza gmina nominowana była w tym plebiscycie jeszcze w kategorii kultury, ekologii i ogrodnictwa.


Fundacja Gospodarcza Euro- Partner już po raz drugi zorganizowała Plebiscyt Euro-Gmina dla województwa małopolskiego. Plebiscyt ma na celu promowanie najlepszych jednostek samorządowych w Polsce rozwijających się dynamicznie pod względem infrastruktury, komfortu życia mieszkańców, aktywności władz lokalnych, rozwoju i przedsiębiorczości na poziome europejskim oraz wyróżnienie osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju samorządu.
Uroczysta Gala Plebiscytu odbyła się w miniony piątek tj. 20.07.2012r. w Sali Kongresowej Centrum Witek w Krakowie. Statuetkę oraz Certyfikat odebrał w imieniu Wójta Gminy, Zastępca Wójta Pan Henryk Jończyk.
Plebiscytowi patronowali wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa oraz starostowie małopolskich powiatów.
Należy nadmienić, że na Gali Plebiscytu uhonorowane zostały także dwie sąsiednie Gminy to jest Gmina Zabierzów oraz Gmina Zielonki.


Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +