Gmina sprzedaje działki

Kiermasz świąteczny

"Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać..."

29 marca w Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach odbył się już od dawna planowany i oczekiwany kiermasz świąteczny. Połączony on został z akcją charytatywną na rzecz chorej Madzi Kilarskiej ośmioletniej dziewczynki mieszkającej na terenie gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. To dobry czas jak stwierdzili organizatorzy na to, aby otworzyć serca dla drugiej potrzebującej osoby. Organizatorem wszystkich działań było Centrum Kultury i Promocji. Wspierająca jednostką był GOPS.
Pani dyrektor Joanna Murek powitała wszystkich przybyłych na kiermasz świąteczny gości, wśród których znaleźli się: wójt gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józef Rysak, liczni przybyli mieszkańcy, sponsorzy, laureaci konkursu na "Najpiękniejsze jajo wielkanocne" panie z KGW, uczestnicy WTZ Pobiednik Mały.
Pani dyrektor powiedziała " ... że są takie chwile, kiedyś czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna, czyjaś obecność jest ratunkiem, wybawieniem, otuchą, pocieszeniem. Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo można zwrócić się o pomoc. Jak dobrze, że Wy jesteś, by komuś przyjść z pomocą, po prostu przy nim być, gdy tego potrzebuje. Jak dobrze, że Państwo jesteście na dzisiejszej uroczystości... Na początku dyrektor CKiP skierowała podziękowania za przygotowanie kiermaszu: pracownikom Centrum Kultury i Promocji, WTZ Pobiednik Mały - pani dyrektor Alicji Glanowskiej Sowa, pani Zofii Sasnal, Sylwii Słomczewskiej- prowadzącej warsztaty plastyczne z najmłodszymi, pani Anecie Polakiewicz, Halinie Serkis. Kiermasz to nie tylko rękodzieło artystyczne i wszystko co kojarzy się z najpiękniejszymi świętami: (odrodzenia się życia, budzącej się wiosny) to także dzielenie się miłością, pomocą dla innych: Na świątecznym kiermaszu miał miejsce występ zespołu Alebabki działającego przy Stowarzyszeniu Folklorystycznym Kuźnia, ocena babki wielkanocnej przygotowanej przez KGW z gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, wręczenie nagród dla laureatów konkursu ogłoszonego przez CKiP pod patronatem wójta Gminy ,,Najpiękniejsze jajko wielkanocne", licytacja jajek na rzecz Madzi, występy dzieci ze świetlicy środowiskowej i Kółka Gitarowego działającego przy CKiP z bajką ,"Mały Książę", występ dzieci młodzieży pod kierunkiem pana Piotra Bartosika- instruktora w Centrum Kultury, Koncert zespołu Jack'n'roll Akustycznie - Mariusza Kokoszki i Adama Struzika- (dwaj młodzi mężczyźni którzy koncertując wspierają wiele akcji charytatywnych, a wszystko po to aby pomagać takim osobą jak Madzia). Licytacja najpiękniejszych jaj prowadzona przez panią dyrektor Joannę Murek wspomogła kontynuację rehabilitacji Magdaleny. Prowadząca podziękowała sponsorom za przygotowanie świątecznego koszyczka dla Magdaleny: pani Halinie Bętkowskiej, państwu Urszuli i Krzysztofowi Skóra, Łukaszowi Kucharskiemu, Jackowi Fortunie, Teresie Skinder, Stanisławowi Paluchowi, Kołu Emerytów Rencistów i Inwalidów, Marcinowi Kubikowi. Stwierdziła, że to wszyscy zgromadzeni na kiermaszu rozdają, co w nas najpiękniejsze-pomoc dla drugiego człowieka. Na koniec uroczystości słowa podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli dziewczynce wyraziła bardzo wzruszona mama Madzi Małgorzata Kilarska.Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +