Gmina sprzedaje działki

Aktualności 2014


Świąteczne spotkanie Zarządu Oddziału Gminnego OSP
W poniedziałek 22.12.2014 tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia na sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy spotkali się członkowie Zarządu Gminnego ZOSP wraz z Prezesami i Naczelnikami OSP.
Czytaj dalej...


XI - Dzień Pielgrzyma w Hebdowie
W dniu 7 grudnia 2014r. (niedziela) korzystając z zaproszenia proboszcza parafii w Hebdowie ks. Proboszcza Józefa Ostręgi oraz przedstawicieli gminy Nowe Brzesko strażacy pielgrzymowali do Matki Boskiej Hebdowskiej.

Czytaj dalej...


Spotkanie druhów z jednostek OSP z terenu Gminy
W dniu 18.10.2014r. w budynku Centrum Kultury i Promocji w Igołomi – Wawrzeńczycach odbyło się spotkanie druhów z jednostek OSP z terenu Gminy.

Czytaj dalej...


Uroczystości 100 - lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach połączone z wręczeniem nowego sztandaru OSP i odsłonięciem tablicy pamiątkowej
W dniu 27.09.2014r. miała miejsce podniosła uroczystość 100 - lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotnikach, połączona z wręczeniem Jednostce nowego sztandaru.

Czytaj dalej...


"Małopolskie Remizy 2014"- OSP Stręgoborzyce
W dniu 13 lutego 2014r. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął Uchwałę w sprawie ogłoszenia VI edycji konkursu "MAŁOPOLSKIE REMIZY" na realizację prac budowlano - remontowych w remizach strażackich z terenu województwa małopolskiego oraz powołał Komisję Konkursową do kwalifikacji wniosków złożonych w tym projekcie przez samorządy gminne.

Czytaj dalej...


Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP
W dniu 06.07.2014r. na terenie lotniska Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP o puchar Wójta Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce.

Czytaj dalej...


VII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze
Na boisku Towarzystwa Sportowego Węgrzce w dniu 29 czerwca odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze.

Czytaj dalej...


ZAPROSZENIE
Wójt Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Igołomi – Wawrzeńczycach serdecznie zaprasza na: Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze

Czytaj dalej...


Święci Jan Paweł II i Jan XXIII
Kościół katolicki ma dwóch nowych świętych. To papież - Polak Jan Paweł II oraz jeden z jego poprzedników - Włoch Jan XXIII. W Watykanie odbyła się msza kanonizacyjna, odprawiona przez papieża Franciszka 27.04.2014r w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Czytaj dalej...


Święto Floriana
Tegoroczne, dwudniowe obchody strażackiego święta na terenie gminy Igołomia - Wawrzeńczyce należy uznać za udane.
W dniu 3 maja o godzinie 9.30 uroczystości związane ze świętem patrona strażaków rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Igołomi. Na mszy św. obecni byli członkowie OSP Tropiszów i OSP Igołomia - Zofipole oraz zaproszeni goście, m.in. Sekretarz Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce Pani Iwona Kubik, Przedstawiciel Urzędu Gminy Pani Justyna Maciela i Komendant Gminny OSP Jan Dzięga.
Czytaj dalej...


ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZE OSP ZA ROK 2013r
Zgodnie z harmonogramem przyjętym na posiedzeniu Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Igołomi-Wawrzeńczycach w dniu 19.12.2013r. w Ochotniczych Strażach Pożarnych w okresie od 25 stycznia do 01 marca 2014r. odbyły się zebrania sprawozdawcze za rok 2013.
Czytaj dalej...


SZKOLENIE Z ZAKRESU KIEROWANIA RUCHEM DROGOWYM W CZASIE AKCJI RATOWNICZEJ OSP
W dniu 1 marca 2014r. w siedzibie Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach na wniosek Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Igołomi - Wawrzeńczycach funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie poprowadzili dla ponad 70 strażaków OSP z terenu gminy szkolenie w zakresie kierowania ruchem na drogach w czasie akcji.
Czytaj dalej...


Zmiany w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym
Celem funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym podejmowanych w sytuacjach zagrożeń przez Państwową Straż Pożarną i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.
Czytaj dalej...


Odwiedziło nas już: + Online: +