Aktualności


XVII Dożynki Powiatu Krakowskiego
23 sierpnia 2015r. w Krzeszowicach odbyły się już XVII Dożynki Powiatu Krakowskiego, które rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele parafialnym p. w. św. Marcina. Organizatorami było Starostwo Powiatowe w Krakowie, Urząd Gminy Krzeszowice oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

Czytaj dalej...


Protokół z rozstrzygnięcia konkursów ""Opakowanie to wyzwanie"" i „Moja miejscowość w obiektywie”

Czytaj dalej...


Na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce bezpłatne porady prawne będą świadczone co dwa tygodnie, rozpoczynając w najbliższy czwartek tj. 27 sierpnia 2015 r. o godz. 16.00-17.30 w budynku Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach.


Podróż do przeszłości "Szlakiem Jagiellońskim" Kraków - Lublin - Wilno w 2015 roku

Czytaj dalej...


Konkurs na estetyczna zagrodę i posesję wiejska rozstrzygnięty
Przez dwa dni ze względu na dużą liczbę zgłoszonych do konkursu zagród i posesji (16) trwały prace komisji konkursowej, aby ocenić zgodnie z przyjętym regulaminem gospodarstwa. Każda posesja i zagroda wpisana jest w określoną przestrzeń.

Czytaj dalej...

Piknik historyczny w Stręgoborzycach
Dnia 17 maja 2015 roku na placu dawnej szkoły w Stręgoborzycach odbył się "Piknik historyczny" z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie Folklorystyczne Kuźnia zaprasza serdecznie na bezpłatne warsztaty śpiewu i gry na instrumentach.

Czytaj dalej...


Regulaminy konkursów

Regulamin konkursu fotograficznego

Regulamin konkursu kulinarnego

Regulamin konkursu plastycznego


Wielkanocny Festiwal Kulinarny
W niedzielne przedpołudnie 19 kwietnia 2015r. w Cholerzynie odbył się konkurs kulinarny w ramach Wielkanocnego Festiwalu Kulinarnego, którego organizatorem było Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa. Wchodząc do Chaty Kryspinów można było nacieszyć oczy pięknie udekorowanymi stołami wielkanocnymi ponad którymi unosiły się świąteczne i wiosenne zapachy.

Czytaj dalej...

Kiermasz świąteczny
29 marca w Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach odbył się już od dawna planowany i oczekiwany kiermasz świąteczny. Połączony on został z akcją charytatywną na rzecz chorej Madzi Kilarskiej ośmioletniej dziewczynki mieszkającej na terenie gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.

Czytaj dalej...

Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsze Jajo Wielkanocne"
Do konkursu na "Najpiękniejsze Jajo Wielkanocne" zgłoszono ponad 160 prac z placówek edukacyjnych z gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa
zaprasza na
Wielkanocny Festiwal Kulinarny
19 kwietnia 2015 roku
Godz. 11.00- 15.00
Chata Kryspinów, Cholerzyn 361, 32-060 Liszki

Czytaj dalej...


Kiermasz Wielkanocny
29 marca 2015r. godzina 14.00 Centrum Kultury i Promocji

Czytaj dalej...


KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZE WIELKANOCNE JAJO"

Czytaj dalej...


Konkurs na Wielkanocną BABĘ

Czytaj dalej...


IX Gminne Forum Kobiet
07 marca 2015 r. w miejscowości Koźlica odbyło się IX Gminne Forum Kobiet.

Czytaj dalej...

Ferie z wyobraźnią
27 lutego po dwóch tygodniach spędzonych z "Feriami z wyobraźnią" przyszło nam się rozstać. Pożegnaliśmy wspólny intensywny czas zajęć w CKiP.
Czytaj dalej...

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE JASEŁEK
Nasza grupa co roku w okresie świątecznym prezentuje przedstawienie jasełkowe w CKiP w Wawrzeńczycach.
Czytaj dalej...

Sukces zespołu wokalnego, działającego w ramach kółka gitarowego w CKiP w Wawrzeńczycach
Dnia 13 stycznia 2015r. w Muzeum Ziemi Koszyckiej w Koszycach odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Celem konkursu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Czytaj dalej...

Ferie z wyobraźnią w Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach

Czytaj dalej...


PLENEROWA WYSTAWA FOTOGRAFII "WISŁA W MAŁOPOLSCE"
W dniach od 19 grudnia 2014r. do 11 stycznia 2015r. na terenie przy Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach miała miejsce plenerowa wystawa fotografii pn. "Wisła w Małopolsce".
Czytaj dalej...Sukces Zespołu Alebabki na IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Krzeszowicach
Już po raz czwarty odbyło się w grudniu spotkanie grup śpiewaczych z powiatu krakowskiego i chrzanowskiego w Krzeszowicach, by wspólnie kolędować, wymienić się doświadczeniami, spotkać znajomych, w końcu, by razem cieszyć się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.
Czytaj dalej...

Prezentacja stołów bożonarodzeniowych
28 listopada 2014r. w siedzibie Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie na Placu Szczepańskim odbyła się prezentacja tradycyjnych stołów bożonarodzeniowych.
Czytaj dalej...

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego "Niepodległość w oczach dzieci"
Dnia 6. listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu adresowanego do placówek oświatowych z terenu gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Ogółem wpłynęło 61 prac wykonanych przez dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną.
Czytaj dalej...

Gminny dzień seniora
26 października o godzinie 16.00 w Domu Weselnym pod Kasztanami w Igołomi odbyła się uroczystość obchodów Gminnego Dnia Seniora. W uroczystość tą włączył się Uniwersytet Trzeciego Wieku z Proszowic, którego koordynatorem projektu jest pan Marek Słowiński.
Czytaj dalej...

V Piknik Integracyjny w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Pobiedniku Małym
28 września 2014 roku odbył się V Piknik Integracyjny w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Pobiedniku Małym, nad którym patronat objął pan Józef Rysak - Wójt Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce.
Czytaj dalej...


Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach zawiadamia, że istnieje możliwość prowadzenia zajęć z logopedą mgr Anną Grzybowską.
Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny (12 287 40 10) do dnia 20 październikania 2014r.


Konkurs na "Największe warzywo"
Po raz pierwszy w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce zorganizowany został konkurs na najwieksze warzywo.
Czytaj dalej...


Centrum Kultury i Promocji zaprasza na zajęcia w nowym roku szkolnym 2014/2015.

Czytaj dalej...


Komitet Organizacyjny VII Małopolskiego Święta Warzyw zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na największe warzywo.

Regulamin konkursu

Plakat


"Estetycznie zagospodarowana zagroda i posesja wiejska promocją gminy Igołomia-Wawrzeńczyce"
Każdy rok przynosi kolejne niespodzianki, jeżeli chodzi o estetyką gospodarstw i posesji. Mieszkańcy gminy w otoczeniu przyrody stwarzają "azyl" dla siebie i swoich najbliższych, w którym mogą odpocząć od trudu codziennych zajęć.
Czytaj dalej...


Sukcesy na III Festiwalu Piosenki Ranczerskiej WILKOWYJCE 2014
13 czerwca 2014r. w miejscowości Przysiek koło Torunia odbył się półfinał III Festiwalu Piosenki Ranczerskiej Wilkowyjce 2014.
Czytaj dalej...

"Ekologiczne trendy w modzie"
W niedzielne popołudnie 22 czerwca 2014r. do Centrum Kultury i Promocji zawitała liczna grupa dzieci wraz ze swoimi kibicami - rodzicami, na rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego "Ekologiczne trendy w modzie".
Czytaj dalej...

Parada Smoków
1 czerwca 2014r. w godzinach porannych dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych wraz z rodzicami i pracownikami Centrum Kultury i Promocji wyjechali do Krakowa na Wielką Paradę Smoków.
Czytaj dalej...

Wilkowyjce 2014
W drugim tygodniu maja (8.05.2014r.) odbyła się trzecia edycja Festiwalu Piosenki Ranczerskiej "Wilkowyjce". Miejscem docelowym stała się miejscowość Sanniki, położona ponad 30 km na południowy-wschód od Płocka na Mazowszu.
Czytaj dalej...

Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach, aktywnie włączyło się w kampanię społeczną „No promil-no problem”, do której przystąpiła gmina.

Czytaj dalej...


Gminny Dzień Profilaktyki
W dzień poprzedzający kanonizację papieża Jana Pawła II w Centrum Kultury i Promocji odbyła uroczystość w hołdzie Ojcu Świętemu.
Czytaj dalej...

Dzien Papieski w Centrum Kultury i Promocji
W dzień poprzedzający kanonizację papieża Jana Pawła II w Centrum Kultury i Promocji odbyła uroczystość w hołdzie Ojcu Świętemu.
Czytaj dalej...

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-informatycznego
"JAN PAWEŁ II – PIELGRZYM WSZECHCZASÓW"

Czytaj dalej...


Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach zaprasza do wzięcia udziłu w konkursie plastyczno - informatycznym
"JAN PAWEŁ II – PIELGRZYM WSZECHCZASÓW"

Czytaj dalej...


VIII Gminne Forum Kobiet
8 marca 2014r odbyła się cykliczna uroczystość z okazji święta kobiet. Głównym organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach.
Czytaj dalej...

Gościnna TVP Kraków
28 lutego 2014 r. na zaproszenie LGD Korona Północnego Krakowa do TVP Kraków na Krzemionkach udała się dyrektor Centrum Kultury i Promocji pani Joanna Murek wraz z grupą regionalną Alebabki z Igołomi.
Czytaj dalej...

I Małopolski Kongres Kobiet - Przedsmak Święta Kobiet
1 marca 2014r. w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się I Małopolski Kongres Kobiet pod hasłem: "Poznajmy się! Zintegrujmy! Poczujmy naszą siłę!".
Czytaj dalej...

VIII Gminne Forum Kobiet

Czytaj dalej...


Zapowiedź VIII Gminnego Forum Kobiet

8 marca 2014r. Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach oraz KGW Zofipole będą organizatorami VIII Gminnego Forum Kobiet. Miejscem spotkania aktywnych działaczek KGW, stowarzyszeń, dyrektorów instytucji, kobiet biznesu, pań pracujących na roli będzie remiza OSP Igołomia-Wawrzeńczyce.
Partnerem przedsięwzięcia będzie Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wniosek złożony przez CKiP w programie "Małopolska Nasz Region, Nasza Szansa" został oceniony pozytywnie i dzięki temu mamy możliwość do realizacji głównego celu, którym jest promocja Województwa Małopolskiego poprzez łączenie tradycji z nowoczesnością i wzmacnianie tożsamości regionalnej w zbiorowym spotkaniu pań. Jak co rocznie patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józef Rysak.


Walentynkowe pożegnanie ferii spędzonych w CKiP
14 lutego po dwóch tygodniach spędzonych z "Feriami bez nudy" przyszło nam się rozstać. Pożegnaliśmy wspólny intensywny czas zajęć w CKiP. To wszystko po trosze w przenośni, ponieważ instytucja nadal żyje swoim rytmem.
Czytaj dalej...

Góralski karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej
8.02.2014r grupa miłośników folkloru i tradycji z gminy Igołomia-Wawrzeńczyce udała się do Bukowiny Tatrzańskiej, aby kibicować grupie kolędniczej Pasterze z Koźlicy.
Czytaj dalej...

Mam Talent
"Talent ze wszystkiego uczynić może rzecz piękną" pod takim hasłem dnia 11.02.2014r. w trakcie ferii zimowych w Centrum Kultury i Promocji odbył się konkurs młodych talentów.
Czytaj dalej...

Ferie na półmetku:)
W Centrum Kultury i Promocji nie ma czasu na nudę. Bogaty i różnorodny program, który na czas ferii zapewnili pracownicy oraz instruktorzy i wolontariusze gwarantuje wykorzystanie czasu wolnego przez dzieci i młodzież w sposób nieszablonowy.
Czytaj dalej...

Spotkanie noworoczne Gminnego Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów działającego w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce
18 stycznia 2014 r. w Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach odbyło się spotkanie noworoczne osób zrzeszonych w Gminnym Kole Emerytów Rencistów i Inwalidów nr 8 działającym przy PZERiI.
Czytaj dalej...

FERIE W CENTRUM KULTURY I PROMOCJI W IGOŁOMI-WAWRZEŃCZYCACH

Czytaj dalej...


Produkt lokalny
14.01.2014r. odbyło się szkolenie zorganizowane przez Koronę Północnego Krakowa. Dotyczyło ono zagadnień związanych z ideą produktu lokalnego, jako czynnika rozwoju lokalnej społeczności.
Czytaj dalej...

Projekt "Porady prawne pro bono"

Czytaj dalej...Kiermasz Świąteczny w Centrum Kultury i Promocji
15.12. 2013 r w budynku Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach zapachniało świętami. Kiermasz organizowany przez pracowników odbywa się po raz kolejny. To dobry czas, aby na chwilę zatrzymać się, pomyśleć nad tajemnicą Bożego Narodzenia, w gronie rodzinnym spędzić ten przedświąteczny czas, który pełen atrakcji gwarantuje CKiP.
Czytaj dalej...

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Czytaj dalej...


Konkurs na Najpiękniejszą bombkę
Czytaj dalej...

Wycieczka na Roztocze
W dniach 15-17 listopada 2013 r. z inicjatywy dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach odbyła się wycieczka dla przedstawicielek KGW, Stowarzyszeń, Koła Emerytów i Rencistów, a także osób zaangażowanych w promowanie gminy Igołomi-Wawrzeńczyce na Roztocze.
Czytaj dalej...

Miłość bez względu na wszystko
Wystawa prac fotograficznych pani Magdaleny Głodek prezentowana w Centrum Kultury i Promocji.
Czytaj dalej...

ZAPRASZAMY
Wszystkie kobiety na spotkanie w ramach projektu "Z profilaktyką na TY!"
program profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych mieszkanek powiatu krakowskiego.

Czytaj dalej...


VI Małopolskie Święto Warzyw w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce.
W gminie Igołomia - Wawrzeńczyce odbyło się już po raz szósty Małopolskie Święto Warzyw. Patronaty nad Małopolskim Świętem Warzyw objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Eurodeputowany Bogusław Sonik, Eurodeputowany Czesław Siekierski, Starosta Powiatu Krakowskiego Józef Krzyworzeka.
Czytaj dalej...

Pierwszy Taniec Młodej Pary

Czytaj dalej...


Zumba

Czytaj dalej...


Centrum Kultury i Promocji zaprasza na zajęcia w nowym roku szkolnym 2013/2014.

Czytaj dalej...


Estetyczna zagroda i posesja wiejska 2013 w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce.
24 czerwca 2013 r. została dokonana ocena posesji i zagród zgłoszonych przez sołtysów poszczególnych sołectw w gminie Igołomi-Wawrzeńczyce. Komisja walczyła z dylematami, które dotyczyły samych odwiedzin miejsc, dotkniętych nawałnicą i gradobiciem z dnia 10 czerwca 2013r.
Czytaj dalej...

WYCIECZKA DO BORKU.
W dniu 18.06.2013, dzieci uczęszczające do Świetlicy Środowiskowej i Wsparcia Dziennego z terenu gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, wzięły udział w wycieczce rekreacyjno-edukacyjnej do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku.
Czytaj dalej...

Dzień Dziecka w Żydowie.
Jak co roku KGW Żydów zorganizowało 9 czerwca 2013r. Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców sołectwa. Panie z KGW przy wsparciu Wójta Gminy Igołomia -Wawrzeńczyce i Rady Sołeckiej z Żydowa przygotowały słodki poczęstunek dla przybyłych gości.
Czytaj dalej...

Wielka Parada Smoków.
2 czerwca 2013r. ul. Grodzką na Rynek Główny przeszła 13 Małopolska Parada Smoków. Wszystkie smoki pochodziły z Małopolski i nawiązywały do tradycji naszego regionu.
Czytaj dalej...

Konkurs wiedzy historycznej rozstrzygnięty.
Kolejny konkurs, którego finał nastąpi na VI Małopolskim Święcie Warzyw rozstrzygnięty. Temat na przeprowadzenie konkursu na posiedzeniu Komitetu Organizacyjnego VI MŚW przedstawiła pomysłodawczyni pani dyrektor Centrum Kultury i Promocji Joanna Murek.
Czytaj dalej...

Warzywna niedziela w Centrum Kultury i Promocji.
Czy kapelusze mają duszę? Cóż za retoryczne pytanie:) oczywiście, że mają! Dusze artystyczna mają dzieci rodzice, którzy zawitali do Centrum Kultury w niedzielne popołudnie 2 czerwca203r.
Czytaj dalej...

I miejsce Pań z KGW Wawrzeńczyce w małopolskim konkursie "Wioska Kulinarna"
W dniach 24, 25, 26 maja 2013 r. w Parku w Szczurowej odbyła się 31 edycja Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im.
Czytaj dalej...

Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu
Nagrody na szczeblu gminnym w konkursie plastycznym "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu" wręczono.
Czytaj dalej...

Konferencja naukowa - "Rola Powstania Styczniowego na ziemiach gminy Igołomia-Wawrzeńczyce"
12 maja 2013r w pałacu w Igołomi odbyła się konferencja naukowa pod nazwą "Rola i miejsce Powstania Styczniowego na ziemiach gminy Igołomia-Wawrzeńczyce".
Czytaj dalej...

"Młodość nie umiera nigdy"
9 marca 2013r. w niewielkim sołectwie Żydów odbyła się piękna uroczystość w jeszcze piękniejszej oprawie. To właśnie w sobotni dzień na VII Gminne Forum Kobiet przybyły delegacje Pań z 11 KGW z Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce,kobiety aktywne dla środowisk lokalnych udzielające się w Stowarzyszeniach, dyrektorki placówek edukacyjnych, kierowniczki referatów Urzędu Gminy.
Czytaj dalej...

"Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu"

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu"
Czytaj dalej...


V Przegląd Kolęd i Pastorałek w Koszycach

7 stycznia 2013r. odbył się V przegląd Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem było Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach.
Czytaj dalej...


Podsumowanie II połowy ferii zimowych.

Po feriach spędzonych w centrum kultury pozostały tylko wspomnienia. Integracja dzieci z różnych sołectw naszej gminy to kolejny sukces, który dzięki spędzaniu wolnego na zajęciach udało nam się osiągnąć.
Czytaj dalej...


Ferie zimowe na półmetku

Minął pierwszy tydzień ferii zimowych dla dzieci i młodzieży. Już po raz kolejny gwarantując alternatywę spędzenia "Ferii bez nudy" Centrum Kultury i Promocji przygotował ciekawy program.
Czytaj dalej...


FERIE w Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach


Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Igołomia–Wawrzeńczyce na czas ferii zimowych (14.01.2013 – 25.01.2013).
Czytaj dalej...