Aktualności


Projekt "Porady prawne pro bono"

Czytaj dalej...Kiermasz Świąteczny w Centrum Kultury i Promocji
15.12. 2013 r w budynku Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach zapachniało świętami. Kiermasz organizowany przez pracowników odbywa się po raz kolejny. To dobry czas, aby na chwilę zatrzymać się, pomyśleć nad tajemnicą Bożego Narodzenia, w gronie rodzinnym spędzić ten przedświąteczny czas, który pełen atrakcji gwarantuje CKiP.
Czytaj dalej...

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Czytaj dalej...


Konkurs na Najpiękniejszą bombkę
Czytaj dalej...

Wycieczka na Roztocze
W dniach 15-17 listopada 2013 r. z inicjatywy dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach odbyła się wycieczka dla przedstawicielek KGW, Stowarzyszeń, Koła Emerytów i Rencistów, a także osób zaangażowanych w promowanie gminy Igołomi-Wawrzeńczyce na Roztocze.
Czytaj dalej...

Miłość bez względu na wszystko
Wystawa prac fotograficznych pani Magdaleny Głodek prezentowana w Centrum Kultury i Promocji.
Czytaj dalej...

ZAPRASZAMY
Wszystkie kobiety na spotkanie w ramach projektu "Z profilaktyką na TY!"
program profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych mieszkanek powiatu krakowskiego.

Czytaj dalej...


VI Małopolskie Święto Warzyw w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce.
W gminie Igołomia - Wawrzeńczyce odbyło się już po raz szósty Małopolskie Święto Warzyw. Patronaty nad Małopolskim Świętem Warzyw objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Eurodeputowany Bogusław Sonik, Eurodeputowany Czesław Siekierski, Starosta Powiatu Krakowskiego Józef Krzyworzeka.
Czytaj dalej...

Pierwszy Taniec Młodej Pary

Czytaj dalej...


Zumba

Czytaj dalej...


Centrum Kultury i Promocji zaprasza na zajęcia w nowym roku szkolnym 2013/2014.

Czytaj dalej...


Estetyczna zagroda i posesja wiejska 2013 w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce.
24 czerwca 2013 r. została dokonana ocena posesji i zagród zgłoszonych przez sołtysów poszczególnych sołectw w gminie Igołomi-Wawrzeńczyce. Komisja walczyła z dylematami, które dotyczyły samych odwiedzin miejsc, dotkniętych nawałnicą i gradobiciem z dnia 10 czerwca 2013r.
Czytaj dalej...

WYCIECZKA DO BORKU.
W dniu 18.06.2013, dzieci uczęszczające do Świetlicy Środowiskowej i Wsparcia Dziennego z terenu gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, wzięły udział w wycieczce rekreacyjno-edukacyjnej do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku.
Czytaj dalej...

Dzień Dziecka w Żydowie.
Jak co roku KGW Żydów zorganizowało 9 czerwca 2013r. Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców sołectwa. Panie z KGW przy wsparciu Wójta Gminy Igołomia -Wawrzeńczyce i Rady Sołeckiej z Żydowa przygotowały słodki poczęstunek dla przybyłych gości.
Czytaj dalej...

Wielka Parada Smoków.
2 czerwca 2013r. ul. Grodzką na Rynek Główny przeszła 13 Małopolska Parada Smoków. Wszystkie smoki pochodziły z Małopolski i nawiązywały do tradycji naszego regionu.
Czytaj dalej...

Konkurs wiedzy historycznej rozstrzygnięty.
Kolejny konkurs, którego finał nastąpi na VI Małopolskim Święcie Warzyw rozstrzygnięty. Temat na przeprowadzenie konkursu na posiedzeniu Komitetu Organizacyjnego VI MŚW przedstawiła pomysłodawczyni pani dyrektor Centrum Kultury i Promocji Joanna Murek.
Czytaj dalej...

Warzywna niedziela w Centrum Kultury i Promocji.
Czy kapelusze mają duszę? Cóż za retoryczne pytanie:) oczywiście, że mają! Dusze artystyczna mają dzieci rodzice, którzy zawitali do Centrum Kultury w niedzielne popołudnie 2 czerwca203r.
Czytaj dalej...

I miejsce Pań z KGW Wawrzeńczyce w małopolskim konkursie "Wioska Kulinarna"
W dniach 24, 25, 26 maja 2013 r. w Parku w Szczurowej odbyła się 31 edycja Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im.
Czytaj dalej...

Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu
Nagrody na szczeblu gminnym w konkursie plastycznym "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu" wręczono.
Czytaj dalej...

Konferencja naukowa - "Rola Powstania Styczniowego na ziemiach gminy Igołomia-Wawrzeńczyce"
12 maja 2013r w pałacu w Igołomi odbyła się konferencja naukowa pod nazwą "Rola i miejsce Powstania Styczniowego na ziemiach gminy Igołomia-Wawrzeńczyce".
Czytaj dalej...

"Młodość nie umiera nigdy"
9 marca 2013r. w niewielkim sołectwie Żydów odbyła się piękna uroczystość w jeszcze piękniejszej oprawie. To właśnie w sobotni dzień na VII Gminne Forum Kobiet przybyły delegacje Pań z 11 KGW z Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce,kobiety aktywne dla środowisk lokalnych udzielające się w Stowarzyszeniach, dyrektorki placówek edukacyjnych, kierowniczki referatów Urzędu Gminy.
Czytaj dalej...

"Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu"

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu"
Czytaj dalej...


V Przegląd Kolęd i Pastorałek w Koszycach

7 stycznia 2013r. odbył się V przegląd Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem było Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach.
Czytaj dalej...


Podsumowanie II połowy ferii zimowych.

Po feriach spędzonych w centrum kultury pozostały tylko wspomnienia. Integracja dzieci z różnych sołectw naszej gminy to kolejny sukces, który dzięki spędzaniu wolnego na zajęciach udało nam się osiągnąć.
Czytaj dalej...


Ferie zimowe na półmetku

Minął pierwszy tydzień ferii zimowych dla dzieci i młodzieży. Już po raz kolejny gwarantując alternatywę spędzenia "Ferii bez nudy" Centrum Kultury i Promocji przygotował ciekawy program.
Czytaj dalej...


FERIE w Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach


Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Igołomia–Wawrzeńczyce na czas ferii zimowych (14.01.2013 – 25.01.2013).
Czytaj dalej...