Aktualności

Ferie z wyobraźnią w Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach

Czytaj dalej...


PLENEROWA WYSTAWA FOTOGRAFII "WISŁA W MAŁOPOLSCE"
W dniach od 19 grudnia 2014r. do 11 stycznia 2015r. na terenie przy Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach miała miejsce plenerowa wystawa fotografii pn. "Wisła w Małopolsce".
Czytaj dalej...Sukces Zespołu Alebabki na IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Krzeszowicach
Już po raz czwarty odbyło się w grudniu spotkanie grup śpiewaczych z powiatu krakowskiego i chrzanowskiego w Krzeszowicach, by wspólnie kolędować, wymienić się doświadczeniami, spotkać znajomych, w końcu, by razem cieszyć się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.
Czytaj dalej...

Prezentacja stołów bożonarodzeniowych
28 listopada 2014r. w siedzibie Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Krakowie na Placu Szczepańskim odbyła się prezentacja tradycyjnych stołów bożonarodzeniowych.
Czytaj dalej...

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego "Niepodległość w oczach dzieci"
Dnia 6. listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu adresowanego do placówek oświatowych z terenu gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Ogółem wpłynęło 61 prac wykonanych przez dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną.
Czytaj dalej...

Gminny dzień seniora
26 października o godzinie 16.00 w Domu Weselnym pod Kasztanami w Igołomi odbyła się uroczystość obchodów Gminnego Dnia Seniora. W uroczystość tą włączył się Uniwersytet Trzeciego Wieku z Proszowic, którego koordynatorem projektu jest pan Marek Słowiński.
Czytaj dalej...

V Piknik Integracyjny w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Pobiedniku Małym
28 września 2014 roku odbył się V Piknik Integracyjny w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Pobiedniku Małym, nad którym patronat objął pan Józef Rysak - Wójt Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce.
Czytaj dalej...


Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach zawiadamia, że istnieje możliwość prowadzenia zajęć z logopedą mgr Anną Grzybowską.
Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny (12 287 40 10) do dnia 20 październikania 2014r.


Konkurs na "Największe warzywo"
Po raz pierwszy w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce zorganizowany został konkurs na najwieksze warzywo.
Czytaj dalej...


Centrum Kultury i Promocji zaprasza na zajęcia w nowym roku szkolnym 2014/2015.

Czytaj dalej...


Komitet Organizacyjny VII Małopolskiego Święta Warzyw zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na największe warzywo.

Regulamin konkursu

Plakat


"Estetycznie zagospodarowana zagroda i posesja wiejska promocją gminy Igołomia-Wawrzeńczyce"
Każdy rok przynosi kolejne niespodzianki, jeżeli chodzi o estetyką gospodarstw i posesji. Mieszkańcy gminy w otoczeniu przyrody stwarzają "azyl" dla siebie i swoich najbliższych, w którym mogą odpocząć od trudu codziennych zajęć.
Czytaj dalej...


Sukcesy na III Festiwalu Piosenki Ranczerskiej WILKOWYJCE 2014
13 czerwca 2014r. w miejscowości Przysiek koło Torunia odbył się półfinał III Festiwalu Piosenki Ranczerskiej Wilkowyjce 2014.
Czytaj dalej...

"Ekologiczne trendy w modzie"
W niedzielne popołudnie 22 czerwca 2014r. do Centrum Kultury i Promocji zawitała liczna grupa dzieci wraz ze swoimi kibicami - rodzicami, na rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego "Ekologiczne trendy w modzie".
Czytaj dalej...

Parada Smoków
1 czerwca 2014r. w godzinach porannych dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych wraz z rodzicami i pracownikami Centrum Kultury i Promocji wyjechali do Krakowa na Wielką Paradę Smoków.
Czytaj dalej...

Wilkowyjce 2014
W drugim tygodniu maja (8.05.2014r.) odbyła się trzecia edycja Festiwalu Piosenki Ranczerskiej "Wilkowyjce". Miejscem docelowym stała się miejscowość Sanniki, położona ponad 30 km na południowy-wschód od Płocka na Mazowszu.
Czytaj dalej...

Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach, aktywnie włączyło się w kampanię społeczną „No promil-no problem”, do której przystąpiła gmina.

Czytaj dalej...


Gminny Dzień Profilaktyki
W dzień poprzedzający kanonizację papieża Jana Pawła II w Centrum Kultury i Promocji odbyła uroczystość w hołdzie Ojcu Świętemu.
Czytaj dalej...

Dzien Papieski w Centrum Kultury i Promocji
W dzień poprzedzający kanonizację papieża Jana Pawła II w Centrum Kultury i Promocji odbyła uroczystość w hołdzie Ojcu Świętemu.
Czytaj dalej...

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-informatycznego
"JAN PAWEŁ II – PIELGRZYM WSZECHCZASÓW"

Czytaj dalej...


Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach zaprasza do wzięcia udziłu w konkursie plastyczno - informatycznym
"JAN PAWEŁ II – PIELGRZYM WSZECHCZASÓW"

Czytaj dalej...


VIII Gminne Forum Kobiet
8 marca 2014r odbyła się cykliczna uroczystość z okazji święta kobiet. Głównym organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach.
Czytaj dalej...

Gościnna TVP Kraków
28 lutego 2014 r. na zaproszenie LGD Korona Północnego Krakowa do TVP Kraków na Krzemionkach udała się dyrektor Centrum Kultury i Promocji pani Joanna Murek wraz z grupą regionalną Alebabki z Igołomi.
Czytaj dalej...

I Małopolski Kongres Kobiet - Przedsmak Święta Kobiet
1 marca 2014r. w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się I Małopolski Kongres Kobiet pod hasłem: "Poznajmy się! Zintegrujmy! Poczujmy naszą siłę!".
Czytaj dalej...

VIII Gminne Forum Kobiet

Czytaj dalej...


Zapowiedź VIII Gminnego Forum Kobiet

8 marca 2014r. Centrum Kultury i Promocji w Igołomi-Wawrzeńczycach oraz KGW Zofipole będą organizatorami VIII Gminnego Forum Kobiet. Miejscem spotkania aktywnych działaczek KGW, stowarzyszeń, dyrektorów instytucji, kobiet biznesu, pań pracujących na roli będzie remiza OSP Igołomia-Wawrzeńczyce.
Partnerem przedsięwzięcia będzie Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Wniosek złożony przez CKiP w programie "Małopolska Nasz Region, Nasza Szansa" został oceniony pozytywnie i dzięki temu mamy możliwość do realizacji głównego celu, którym jest promocja Województwa Małopolskiego poprzez łączenie tradycji z nowoczesnością i wzmacnianie tożsamości regionalnej w zbiorowym spotkaniu pań. Jak co rocznie patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józef Rysak.


Walentynkowe pożegnanie ferii spędzonych w CKiP
14 lutego po dwóch tygodniach spędzonych z "Feriami bez nudy" przyszło nam się rozstać. Pożegnaliśmy wspólny intensywny czas zajęć w CKiP. To wszystko po trosze w przenośni, ponieważ instytucja nadal żyje swoim rytmem.
Czytaj dalej...

Góralski karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej
8.02.2014r grupa miłośników folkloru i tradycji z gminy Igołomia-Wawrzeńczyce udała się do Bukowiny Tatrzańskiej, aby kibicować grupie kolędniczej Pasterze z Koźlicy.
Czytaj dalej...

Mam Talent
"Talent ze wszystkiego uczynić może rzecz piękną" pod takim hasłem dnia 11.02.2014r. w trakcie ferii zimowych w Centrum Kultury i Promocji odbył się konkurs młodych talentów.
Czytaj dalej...

Ferie na półmetku:)
W Centrum Kultury i Promocji nie ma czasu na nudę. Bogaty i różnorodny program, który na czas ferii zapewnili pracownicy oraz instruktorzy i wolontariusze gwarantuje wykorzystanie czasu wolnego przez dzieci i młodzież w sposób nieszablonowy.
Czytaj dalej...

Spotkanie noworoczne Gminnego Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów działającego w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce
18 stycznia 2014 r. w Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach odbyło się spotkanie noworoczne osób zrzeszonych w Gminnym Kole Emerytów Rencistów i Inwalidów nr 8 działającym przy PZERiI.
Czytaj dalej...

FERIE W CENTRUM KULTURY I PROMOCJI W IGOŁOMI-WAWRZEŃCZYCACH

Czytaj dalej...


Produkt lokalny
14.01.2014r. odbyło się szkolenie zorganizowane przez Koronę Północnego Krakowa. Dotyczyło ono zagadnień związanych z ideą produktu lokalnego, jako czynnika rozwoju lokalnej społeczności.
Czytaj dalej...