Gmina sprzedaje działki

Piękny Jubileusz najstarszej mieszkanki Naszej Gminy


W dniu 20 kwietnia 2013 roku 102 urodziny obchodziła mieszkanka Naszej Gminy Pani Emilia Dybał zameldowana w Odwiślu. Obecnie Pani Emilia mieszka u swojej córki Joanny Woźniak w Krakowie, która to sprawuje nieustanną opiekę nad swoja mamą.
Pani Emilia Dybał urodziła się 20.04.1911 roku w Wawrzeńczycach jako córka Józefa Tomerskiego i Katarzyny Pilch. Mając 22 lata wyszła za mąż za Antoniego Dybał. Całe swoje życie poświęciła pracy w gospodarstwie rolnym i wychowywaniu dzieci. Wspólnie z mężem przeżyli 60 lat małżeństwa. Wychowali razem 6-ro dzieci. Pani Emilia doczekała się 19 wnuków, 27 prawnuków i 3 praprawnuków.
W dniu 102 rocznicy urodzin Szanowną Jubilatce odwiedził Pan Józef Rysak - Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, Pan Stefan Nawrot - Przewodniczący Rady Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce oraz Pani Grażyna Kaczor - Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.
Pan Wójt z okazji tak wspaniałego Jubileuszu złożył Szanownej Jubilatce najserdeczniejsze życzenia. Życzył przede wszystkim dużo zdrowia i doczekania kolejnych jubileuszy w otoczeniu osób najbliższych. Przekazał Szanownej Jubilatce bukiet pięknych róż oraz okolicznościowy dyplom. Pani Emilia odebrała życzenia również od Pana Przewodniczącego Rady Gminy, który przekazał życzenia od siebie i całej Rady Gminy, a następnie wręczył okolicznościowy prezent. Do życzeń dołączyła się również Pani Grażyna Kaczor, która życzyła Jubilatce, kolejnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu spędzonych w otoczeniu najbliższych i życzliwych osób.
Wszyscy zebrani byli bardzo wzruszeni, że są świadkami tak wspaniałej uroczystości. Z okazji 102 jubileuszu urodzin Pani Emilii raz jeszcze życzymy dalszych wspaniałych lat życia i doczekania kolejnych jubileuszy.

Grażyna Kaczor
Z-ca Kierownika USC


Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +