Gmina sprzedaje działki

1 listopad 2011


Dzień Wszystkich Świętych (łac. Festum omnium sanctorum ) święto na cześć chrześcijańskich świętych obchodzone 1 listopada. Od 610 do 731 roku naszej ery święto to obchodzono 1 maja, dopiero Papież Grzegorz III, w 731 roku, przeniósł to święto na 1 listopada. Dzień Wszystkich Świętych jest często mylony z następnym (2 listopada) tzw. Dzień Zaduszny (dniem zmarłych) i dlatego w tym dniu przyjęło się czczenie zmarłych i chodzenie na groby.
Zwyczaje
W krajach katolickich zwyczajowo w Dniu Wszystkich Świętych odwiedzamy rodzinne groby czcząc zmarłych. Jest to dzień zadumy związany ze wspominaniem zmarłych. W kościele prawosławnym takim dniem jest Niedziela Wielkanocna. W krajach anglosaskich, natomiast, odpowiednikiem Dnia Wszystkich Świętych jest Halloween w tym dniu, jednak, protestanci w odróżnieniu od katolików wesoło świetują.
W wiekszości religi ze świętem zmarłych związany jest ogień, jest on symbolem pamięci, wdzięczności, modlitwy. Z tradycji pogańskiej ma on także na celu oświetlanie drogi zmarłym, spalenie ich grzechów i odpędzenie demonów.
Tradycja
Chryzantema jest rośliną bardzo wymagającą dużej ilości substancji odżywczych, lubi glebę żyzną, piaszczysto gliniastą, o pH w pobliżu 7-8. żeby wyhodować piękny okaz musimy się jednak napracować!
Opiekę zaczynamy już na początku października, zanim wysadzimy rośliny, które maja przezimować w gruncie należy glebę podnawozić obornikiem lub innym nawozem organicznym. W sklepach ogrodniczych dostępnę są specjalne nawozy. Optymalny rozstaw roślin to 35-45 cm. Marzec. Pobieramy sadzonki długości 6-8 cm i umieszczamy w lekkim podłożu, w skrzyneczce ustawionej w szklarni lub inspekcie. Następnie w kwietniu należy przepikować ukorzenione sadzonki do doniczek o niewielkiej średnicy. Po dwóch tygodniach od przesadzenia należy uszczknąć młode rośliny za 4-5 liściem. Czerwiec. Młode rośliny sadzimy do gruntu w rzędach 35-35cm. W Polowie lipca i sierpnia powtórnie przycinamy wierzchołki roślin. Na początku października można przesadzić w miejsce docelowe w gruncie lub do doniczek.

W naszej gminie, kwiaty te są produkowane na dużą skalę. Nasi ogrodnicy, którzy normalnie produkują warzywa, w październiku wystawiają te kwiaty przy drodze krajowej nr 79 i wszyscy podróżni podziwiają rozmaitość kolorów, kształtów i form. Z roku na rok producentów chryzantem przybywa. A nasza gmina dzięki nim jest coraz bardziej rozsławiona i ukwiecona.

Odwiedziło nas już: + Online: +