Gmina sprzedaje działki

W sobotę 07.07.2012 na stadionie Wiarusów Igołomia odbyły się uroczystości w związku z jubileuszem 20lecia K.S. "Wiarusy Igołomia".


Na festyn sportowy, przybyło wielu były i obecnych zawodników, trenerów, działaczy i kibiców. Wśród gości byli między innymi:
- Wójt Gminy Igołomia Wawrzeńczyce - Józef Rysak
- Poseł Platformy Obywatelskiej - Irenusz Raś
- Wicemarszałek Województwa - Wojciech Kozak
- Starosta Powiatu Krakowskiego - Józef Krzyworzeka
- Wiceprzewodniczący Rady powiatu Krakowskiego - Władysław Kusiński
- Dyrektor reprezentacji Polski, były reprezentant Polski, zdobywca Pucharu UEFA- Tomasz Rząsa
- Przewodniczący Rady Gminy Igołomia Wawrzeńczyce - Stefan Nawrot
- Wicewójt Gminy Igołomia Wawrzeńczyce - Henryk Jończyk
- Sekretarz Gminy Igołomia Wawrzeńczyce - Iwona Kubik
- Witold Więk - były prezes KS Wiarusy Igołomia
- Prezes Zarządu Koła PSL w Igołomi-Wawrzeńczycach - Andrzej Gurda
- Przewodniczący koła PO w Igołomi - Konrad Szymacha
- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Igołomi - Andrzej Kudła
- Prezes Złomexu Branice - Marek Dudek
Oraz wielu innych wspaniałych gości.
Prezes K.S. Wiarusy Igołomia Paweł Żabicki podziękował byłym i obecnym działaczom Wiarusów za ogromną pracę wykonaną na rzecz klubu, podkreślając jak dużo udało się zrobić poprzednim zarządom klubu w tak krótkim czasie. Witold Więk przypomniał, że jeszcze 20 lat temu, w miejscu obecnego boiska były mokradła, pokrótce wspomniał o tym jak w czasie zmieniał się obiekt. Zwrócił również uwagę na wyniki, a zwłaszcza o największym do tej pory sukcesie Wiarusów, czyli awansie do klasy okręgowej.
Wójt gminy Igołomia Wawrzeńczyce przekazując sprzęt sportowy zwrócił uwagę na współpracę z młodzieżą i perspektywy, jakie stwarza tak piękny obiekt jak Wiarusów. Pełen podziwu dla dokonań miejscowych działaczy Poseł Ireneusz Raś, podkreślał jak ważne funkcje społeczne pełnione są w klubach sportowych. Wręczył również Prezesowi Wiarusów komplet nowych strojów wysokiej jakości z emblematem klubowym na piersi. Wicemarszałek województwa małopolskiego, Pan Wojciech Kozak przekazując sprzęt sportowy pogratulował działaczom efektów pracy jakie udało się osiągnąć, zwracając uwagę na ogrom pracy jaki został wykonany w tak krótkim czasie. Starosta powiatu Krakowskiego Pan Józef Krzyworzeka wyraził przekonanie, iż Wiarusy czeka piękna przyszłość, jeśli tempo prac uda się utrzymać i klub będzie się dalej rozwijał, tak jak robił to do tej pory. Przewodniczący Rady Gminy Pan Stefan Nawrot zwracał uwagę na to, jak ważna jest rola trenerów w życiu młodych ludzi, zachęcając miejscową młodzież do aktywnych form wypoczynku. Wspomniał również jak 20 lat temu w miejscu gdzie obecnie znajduje się murawa boiska, spacerował wydeptaną ścieżką do szkoły skracając sobie drogę. Pan Andrzej Gurda, Prezes Zarządu Koła PSL w Igołomi-Wawrzeńczycach wręczył na ręce prezesa pamiątkowy puchar oraz dyplom z okazji jubileuszu.
Prezes K.S. "Wiarusy" Igołomia podziękował wszystkim sponsorom i działaczom, którzy wspierają Wiarusów w obecnym sezonie.
Pamiątkowe dyplomy i okazjonalne koszulki w zamian za wsparcie w roku 2012 otrzymali przedstawiciele:
Urzędu gminy Igołomia-Wawrzeńczyce
Perfekt-Bud
Dana
Rada sołecka Igołomia
Polger
Edmar
Cygi-Bud
Petro-Plus
Gliks
Robin
Tornado
Pan Andrzej Strzelecki.
Wręczając podziękowania Prezes podkreślił ogromną rolę, jaką odgrywają sponsorzy w działalności klubu. Następnie pamiątkowe odznaki za pracę na rzecz klubu otrzymali: Mariusz Gudowski, Paweł Krzywda, Kamil Nowak, Jarek Pluciński, Paweł Litewka, Adrian Dobosz, Dominik Dobosz, Dawid Zientara, Damian Nowak, Jarosław Jagła, Grzegorz Gurda, Robert Bieroń, Janusz Bieroń, Krzysztof Tarkowski.
Za szczególne zaangażowanie i pracę na rzecz klubu, pamiątkowymi statuetkami obdarowani zostali:
- Andrzej Strzelecki
- Zygmunt Sagan
- Czesław Kowzuń
- Tomasz Król
- Marcin Szewczyk.
Najwyższym możliwym odznaczeniem, jakie może przyznać klub jest nadanie tytułu honorowego członka klubu. Decyzją zarządu KS Wiarusy Igołomia postanowiono uhonorować wieloletnią pracę byłego już Prezesa klubu Witolda Więka nadając mu tytuł honorowego Prezesa Klubu Sportowego Wiarusy Igołomia.
Praca wykonywana w KS Wiarusy Igołomia została również dostrzeżona w strukturach MZPN.
Za zasługi dla rozwoju piłkarstwa krakowskiego i małopolskiego przyznano KS Wiarusy Igołomia Medal 90 lecia Krakowskiego Związku Piłki nożnej.
Za zasługi dla rozwoju klubu sportowego Wiarusy Igołomia przyznano brązowe odznaki Panu Tomaszowi Królowi i Marcinowi Szewczykowi.
Za szczególne zasługi w popularyzacji piłkarstwa, wzorową postawę na boisku przyznano srebrną odznakę Grzegorzowi Satole.
Za zasługi dla rozwoju piłkarstwa krakowskiego i małopolskiego przyznano medal 90 lecia Krakowskiego Związku Piłki nożnej Prezesowi KS Wiarusy Igołomia Panu Pawłowi Żabickiemu.
Na zakończenie oficjalnej części obchodów 20lecia, Prezes Paweł Żabicki podziękował za pomoc przy organizacji wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania do tego wydarzenia, Wójtowi Gminy Panu Józefowi Rysakowi i Katarzynie Ulickiej za pomoc i wsparcie przy organizacji jubileuszu.
Po wystąpieniach zaproszonych gości odbył się turniej czterech drużyn. W trakcie trwania turnieju można było zrobić sobie pamiątkową fotkę z byłym reprezentantem Polski Tomaszem Rząsą, który z olbrzymi zainteresowaniem oglądał pierwszy mecz turnieju. W pierwszym półfinale wystąpiły seniorskie drużyny Wiarusów i Złomexu. Ku rozczarowaniu kibiców, seniorska drużyna miejscowych przystąpiła do spotkania w iście piknikowym nastrojach. Na efekty czekać długo nie trzeba było. Złomex mocno przycisnął miejscowych, wysoki pressing i zdecydowana gra z tyłu sprawiła iż bramkarz Wiarusów musiał siedem razy wyciągnąć piłkę z bramki. Honorowe trafienia dla Wiarusów zaliczył wychowanek klubu Jakub Pluciński strzelając dwie bramki. Wynik 7-2 jakim zakończył się pierwszy mecz był zaskoczeniem dla kibiców i zimnym prysznicem dla Wiarusów. W drugim półfinale oldboje Wiarusów podejmowały drużynę... Kibiców. Pojedynek niesamowicie ciekawy. Sądząc po wskazówkach, jakie zawodnicy Wiarusów otrzymują od kibiców podczas każdego spotkania, można by uznać, iż drużyna kibiców ma prostą drogę do finału. Jak się okazało, z trybun wszystko łatwiej wygląda niż w rzeczywistości, co prawda drużyna kibiców objęła prowadzenie po bramce Damiana Gruchały, który zakończył szybki kontratak pewnym uderzeniem obok usiłującego interweniować Tomka Kondeja. Z minuty na minutę rozkręcał się Piotrek Rosiek i Tomasz Król co raz to napędzając ataki oldbojów. Do wyrównania w swoim stylu doprowadził Grzegorz Satoła. Druga połowa to miażdżąca przewaga oldbojów którzy całkowicie zdominowali grę. Bramka Marka Szyfki wyprowadziła Wiarusy na prowadzenie. Obrona, w skład której wchodzili Rafał Wróbel, Marcin Szewczyk, Bonar Marcin, Paweł Żabicki obecny prezes klubu, rozbijała każdą próbę ataku kibiców. Dobra gra oldbojów zaprocentowała kolejnym trafieniem, tym razem do bramki trafił Andrzej Strzelecki. Zwycięstwo dało oldbojom awans do finału, w którym zdecydowanym faworytem był Złomex. Zanim jednak doszło do tego spotkania, swój mecz rozegrały drużyny młodzieżowe finalistów. Młodziki Wiarusów wygrały to spotkanie, dając satysfakcję kibicom.
Finał to mogłoby się wydawać walka Dawida z Goliatem. Kontuzje oldbojów z pierwszego meczu częściowo zdekompletowały ławkę, dlatego w miejsce kontuzjowanych w drużynie oldboi zagrało dwóch kibiców. Początek meczu to olbrzymia przewaga Złomexu. Podobnie jak seniorzy, tak oldboje w pierwszych minutach z trudem konstruowali jakąkolwiek akcje, z kolei Złomex groźnie atakował w każdej akcji, lecz nie potrafił udokumentować swej przewagi zdobywając gola. Z czasem, coraz dłużej przy piłce utrzymywała się drużyna oldbojów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0. Na samym początku drugiej połowy Złomex zdobył bramkę dającą prowadzenie. Wydawać by się mogło, że worek z bramki się otworzył. Nic bardziej mylnego, oldboje przejmując inicjatywę w tej części meczu zakończyły jedną z akcji bramką, doprowadzając do wyrównania. Końcówka spotkania to przewaga Złomexu który dominował głównie dzięki lepszej kondycji. Mając specjalistę od rzutów karnych w bramce, oldboje skupiły się utrzymaniu wyniku co też im się udało. Zwycięzcę miały wyłonić rzuty karne. Bramki oldbojów strzegł Tomasz Curkowski, którego pokonać z rzutu karnego jest nie lada wyzwaniem. Tomek przypomniał się kibicom z najlepszej strony broniąc dwa rzuty karne, dzięki czemu OLDBOJE zdobyły Puchar 20lecia Wiarusów, rewanżując się za bolesną porażkę seniorów.
Po turnieju wręczono nagrody zwycięzcom. Poza podium znalazła się drużyna seniorska Wiarusów. Wręczono również nagrody dzieciom, które rywalizowały w licznych konkurencjach przygotowanych specjalnie dla nich. W trakcie jubileuszu przez cały czas dzieci mogły bawić się w darmowym wesołym miasteczku. Zwieńczeniem jubileuszu była zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.


Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +