Gmina sprzedaje działki

III Szkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

III Turniej piłkarski o Puchar Wójta odbył się w dniu 25.06.2014 r. na obiekcie Wiejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Igołomi. Organizatorem był Zarząd Klubu Sportowego Wiarusy Igołomia a patronat wydarzenia objął Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce - Pan Józef Rysak. W turnieju wzięło udział 12 drużyn ze szkół z terenu gminy w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VI i gimnazjum). Ten Turniej przyniósł sporo niespodzianek. W ubiegłym roku dominowały szkoły z Wawrzeńczyc, które wygrały we wszystkich kategoriach. Tym razem dominowało tylko Gimnazjum.

Wyniki z III Szkolnego Turnieju:
Szkoła podstawowa klasy 1-3:
I MIEJSCE - SP w Dobranowicach
II MIEJSCE - SP w Igołomi
III MIEJSCE - SP w Wawrzeńczycach
IV MIEJSCE - SP w Tropiszowie

Szkoła Podstawowa klasy 4-6:
I MIEJSCE - SP w Igołomi
II MIEJSCE - SP w Wawrzeńczycach
III MIEJSCE - SP w Tropiszowie
IV MIEJSCE - SP w Dobranowicach

Gimnazjum:
I MIEJSCE - Gimnazjum w Wawrzeńczycach kl. I-II
II MIEJSCE - Gimnazjum w Wawrzeńczycach kl. III
III MIEJSCE - Gimnazjum w Igołomi kl. III
IV MIEJSCE - Gimnazjum w Igołomi kl. I-II

Ponadto oprócz nagród drużynowych przygotowano wyróżnienia indywidualne. W najmłodszej kategorii (klasy 1-3) zarówno tytuł Najlepszego zawodnika jak i Króla strzelców przypadł Mateuszowi Duś. Najlepszym bramkarzem okazał się - podobne jak w ubiegłym roku - Eryk Łuczywo.
W kategorii klas 4-6 doceniony jako Najlepszy zawodnik został Jakub Bracha. Do zwycięstwa drużynę z Igołomi poprowadził na pewno Grzegorza Jagła, który został Królem strzelców, w tej kategorii. Miano Najlepszego Bramkarza przypadło Patrykowi Skalimowskiemu.

W Gimnazjum natomiast wyniki były następujące:
Najlepszy Zawodnik - Łukasz Kijowski
Król Strzelców - Damian Tomerski
Najlepszy Bramkarz - Krzysztof Maro

Nagrody wręczył Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce - Pan Józef Rysak, który jak już zaznaczyliśmy obejmuje patronatem ten wspaniały Turniej. Chłopcy zapewne już czekają na mecze rewanżowe w przyszłym roku, bowiem Pan Wójt podczas przemowy zaprosił wszystkich na kolejny Turniej Szkolny już za rok. W swojej przemowie Wójt Gminy podziękował również Zarządowi Klubu Sportowego Wiarusy Igołomia za organizacje wydarzenia oraz włożona pracę i wysiłek organizatorów. Na koniec jeden z organizatorów tytułem zakończenia podziękował wszystkim za miła atmosferę, która towarzyszyła przez cały dzień oraz za udział w zawodach jednocześnie zachęcając do aktywnego trenowania piłki nożnej w miejscowym klubie.Powrót
Odwiedziło nas już: + Online: +