Gmina sprzedaje działki

"Aktywna integracja z kulturą"


Zakończyły się zajęcia kursu komputerowego dla 20 mieszkańców Stręgoborzyc i Żydowa, który odbywał się w nieodpłatnie użyczonej pracowni komputerowej w szkole w Wawrzeńczycach. Kursanci w ramach 30-godzinnego kursu mogli nauczyć się pisać CV czy list motywacyjny. Poszukiwali informacji w Internecie, a nawet założyli sobie skrzynki e-mailowe. Nie były to zbyt łatwe zajęcia, ponieważ wielu z nich nie ma kontaktu z komputerem na co dzień, a po drugie często po prostu nie mają na to czasu, ciężko pracując w polu. Jednakże wszyscy, mimo poświęcenia niedzielnego przedpołudnia i kosztem niedzielnych obiadów rodzinnych, poczynili ogromne postępy w korzystaniu z technologii informacyjno-komunikacyjnych.
W miesiącu kwiecień uczestnicy projektu będą mieli 5 spotkań z psychologiem oraz 5 spotkań z doradcą zawodowym. Spotkania te mają na celu Podniesienie samooceny oraz pewności siebie poprzez nabycie umiejętności interpersonalnych oraz zaktywizowanie rywalizacji na otwartym rynku pracy.
Także w kwietniu uczestnicy wyjadą do Krakowa na czwarte spotkanie z kulturą. Tym razem, będzie to wyjazd do Teatru Juliusza Słowackiego na sztukę pt. "Tango Piazzolla". Polska prapremiera sztuki teatralnej napisanej do muzyki Astora Piazzolli - znakomitego kompozytora argentyńskiego i legendarnego geniusza tanga, którego utwory (w tym słynne Libertango) zdobyły w ostatnich latach ogromny rozgłos. Dzięki środkom finansowym EFS uczestnicy będą mogli spotkać się z magią teatru, a możliwość przeżywania losów bohaterów sztuki teatralnej w tak pięknych wnętrzach Teatru Słowackiego bezcenne!
Przypomnijmy, że w marcu, uczestnicy projektu w ramach spotkań ze sztuką odwiedzili Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, a dokładniej Muzeum Schindlera. To spotkanie z losami pracowników fabryki emalii w czasie II Wojny Światowej zrobiło ogromne wrażenie na każdym uczestniku wyprawy. Przewodniczka żywo i barwnie opowiadała o czasach okupacji, o warunkach pracy i o właścicielu fabryki, który dokonał niemożliwego, ratując wiele osób zamkniętych w Krakowskim Getcie, a pracujących w jego fabryce.


Powrót
Odwiedziło nas już: + Online: +