Gmina sprzedaje działki

Dzień Edukacji Narodowej w gminie
Dzień Edukacji Narodowej oficjalnie obchodzimy w Polsce od 1972 roku. Upamiętnia on rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku. Powszechniej znana nazwa tego święta to Dzień Nauczyciela.
Od 1982 obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z edukacją, jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla edukacji osób. Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom złote, srebrne, brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Dzień nauczyciela obchodzony jest w wielu państwach na całym świecie, m.in. w: Albanii (7 marca), Argentynie (11 września), Brazylii (15 października), Chinach (10 września), Czechach (28 marca), Malezji (16 maja), Turcji (24 listopada), Ukrainie (pierwsza niedziela października).
Wójt Gminy, Pan Józef Rysak wręczając nagrody najlepszym nauczycielom w naszej gminie, dziękował i gratulował słowami: Niech wszystkie dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację, a także wychowanie tych, którzy są nadzieją narodu - polskich dzieci i młodzieży.
W tym roku, nagrodę Wójta Gminy za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze, czy organizacyjne otrzymało 11 nauczycieli. Z GCE w Igołomi: Emilia Łach, Krzysztof Zawadzki, Magda Kozińska, Dorota Ryńca-Ropek. Z GCE w Wawrzeńczycach: Urszula Liguzińska, Beata Łuczywo i Mieczysława Stawarz. Ze SP w Tropiszowie: Wojciech Pająk i Danuta Kawka, a ze SP w DObranowicach: Renata Pomykalska i Urszula Nagielska-Włusek


Odwiedziło nas już: + Online: +