Gmina sprzedaje działki

Ewakuacja Urzędu Gminy i Przedszkola


W poniedziałek rano (18.11.2013), ok. 10.00 rano Wójt Gminy ogłosił ewakuację całego budynku z powodu pożaru zauważonego w pomieszczeniach piwnicznych, w urzędzie gminy.
Następnie powiadomił Przedszkole, Straż Pożarną, Policję i Pogotowie. Na szczęście całe zdarzenie zostało zaplanowane w celu przećwiczenia wszystkich czynności związanych z ewakuacją osób z budynku publicznego podczas zagrożenia ogniem. W naszej gminie takie ćwiczenia miały miejsce już we wszystkich placówkach, dlatego też przyszła kolej na urząd. W ćwiczeniach wzięli udział druhowie OSP Wawrzeńczyce, zespół strażaków PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 w Krakowie, funkcjonariusze Policji z Komisariatu Policji w Słomnikach. Nie przyjechało pogotowie ratunkowe, ani gazowe i energetyczne, ponieważ służby te miały wcześniej przesłaną informację o ćwiczeniach.
Ćwiczenia pozwoliły sprawdzić jak przebiega ewakuacja i co należy usprawnić podczas jej przeprowadzenia aby była bezpieczna i szybka. Dzieci przedszkolne ze względu na warunki zostały szybciutko ubrane w kurtki co nie miałoby miejsca podczas prawdziwego zagrożenia.Powrót
Odwiedziło nas już: + Online: +