Gmina sprzedaje działki

Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Karola Demczuka


Po prawie pięciu miesiącach rywalizacji i rozegraniu kilkuset meczów dotarliśmy do końca czwartej edycji Halowego Turnieju im. Karola Demczuka. Rozgrywki w których udział wzięło około 850 młodych piłkarzy, z każdym kolejnym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczestników i zdobywają coraz większą renomę w lokalnym środowisku piłkarskim. To już nie jest tylko lokalny turniej halowy ale poważna impreza sportowa, zajmująca ważną pozycję w kalendarzach klubów sportowych. Tak duże zainteresowanie uczestnictwem w rozgrywkach stanowi niewątpliwy sukces dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację rozgrywek. W turnieju wzięło udział 59 drużyn w pięciu kategoriach wiekowych. Grupa juniorów liczyła 12 drużyn, grupa trampkarzy 12 drużyn, młodzików 15 drużyn, orlików 15 drużyn i żaków 5 drużyn. Gościnnie występowały u nas drużyny Szkółki Piłkarskiej Babral&Tabak z Trzciany oraz Zielonki Gamar Wrząsowice, która w kategorii młodzików walczyła drużyną dziewcząt.
Zakończenie turnieju stanowi niewątpliwą okazję do wyrażenia wdzięczności dla osób i organizacji bez pomocy których przygotowanie i przeprowadzenie rozgrywek byłoby niemożliwe. Wyrazy podziękowania kierujemy na ręce władz samorządowych Wieliczki i Niepołomic, dzięki którym mieliśmy możliwość rozgrywania meczów w halach sportowych. O pełne żołądki uczestników zadbali właściciele Piekarni Iwona z Niepołomic i Piekarni Tomasz Nosek z Grabia. Wszystkie mecze turnieju sędziowane były przez arbitrów zrzeszonych w Kolegium Sędziów Podokręgu Wielickiego, którzy społecznie wcielali się w rolę rozjemców w niejednokrotnie bardzo zaciętych i stojących na wysokim poziomie spotkaniach. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju, który staje się dumą Podokręgu Wielickiego MZPN i obiektem zazdrości działaczy piłkarskich zrzeszonych w sąsiednich podokręgach. Szczególne wyrazy wdzięczności należy skierować do wszystkich uczestników meczów turniejowych, którzy dzięki ogromnemu zaangażowaniu, sportowej walce i wysokim umiejętnościom piłkarskim tworzyli ciekawe i bardzo emocjonujące widowiska. Dlatego też duże słowa uznania zawodnicy usłyszeli od zaproszonych gości z władz samorządowych i piłkarskich, którzy wręczali uczestnikom turnieju trofea i nagrody. Na zaproszenie Prezesa Wielickiego Podokręgu Andrzeja Strumińskiego przybyli: V-ce Marszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Burmistrz MiG Niepołomice Roman Ptak, Wójt Gminy Biskupice Henryk Gawor, Zastępca wójta gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Henryk Jończyk, Sekretarz gminy Gdów Józef Zając, Sekretarz gminy Kłaj Zbigniew Fic, Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec, V-ce Prezesi MZPN Jerzy Kowalski i Zdzisław Kapka. Lokalną prasę reprezentowali: redaktor Panoramy Powiatu Wielickiego Barbara Zapadlińska, redaktor Dziennika Polskiego Paweł Panuś oraz redaktor Gazety Niepołomickiej Szymon Urban.
Turniej w którym występowali zawodnicy reprezentujący kilka kategorii wiekowych można uznać za duży sukces sportowy i organizacyjny. Kończąc tegoroczną edycję rozgrywek już spoglądamy w przyszłość mając nadzieję na organizację przyszłorocznego turnieju z równie dużym rozmachem jak właśnie zakończony IV Halowy Turniej im. Karola Demczuka. Dziękujemy drużynom i trenerom za miłą współpracę.

Klasyfikacja drużynowa i trofea indywidualne ....

Juniorzy
1.Nadwiślanka Nowe Brzesko
2. Wiarusy Igołomia
3. Czarnochowice
4. Wilga Golkowice
5. Start Brzezie
6.Dąb Zabierzów Bocheński
7. UKS Sygneczów
8. Batory Wola Batorska
9. Gwiazda Brzegi
10. Strażak Kokotów
11. Piłkarz Podłęże

12. Złomex Branice
Najlepszy strzelec w kategorii juniorów: Damian Macherek z Nadwiślanki N.Brzesko
Najlepszy zawodnik w kategorii juniorów: Piotr Piotrowski z Czarnochowic
Najlepszy bramkarz w kategorii juniorów: Krzysztof Maro z Wiarusów Igołomia

Trampkarze

1. Nadwiślanka Nowe Brzesko
2. Górnik Wieliczka
3. Wieliczanka Wieliczka
4. Piłkarz Podłęże
5. Dąb Zabierzów Bocheński
6. Czarni Staniątki
7. Puszcza I Niepołomice
8. Czarnochowice
9. Wiarusy Igołomia
10. Gwiazda Brzegi
11. Start Brzezie
12. Puszcza II Niepołomice
Najlepszy strzelec w kategorii trampkarzy: Tomasz Macherek z Nadwiślanki N.Brzesko
Najlepszy zawodnik w kategorii trampkarzy: Marcin Piątek Z Górnika Wieliczka
Najlepszy bramkarz w kategorii trampkarzy: Jakub Nowak z Nadwiślanki N.Brzesko

Młodziki
1.Gdovia Gdów
2. Puszcza II Niepołomice
3. Gwarek Wieliczka
4. Górnik Wieliczka
5. Piast Łapanów
6. Akademia Futbolu Pogórze
7. Szkółka Piłkarska Babral&Tabak I
8. Czarni Staniątki
9. Szkółka Piłkarska Babral&Tabak II
10.Wilga Golkowice
11.Czarnochowice
12.Wieliczanka Wieliczka
13. Puszcza I Niepołomice
14.Zielonka Gamar Wrząsowice
15. Wiarusy Igołomia

Najlepszy strzelec w kategorii młodzików: Daniel Pinkowski z SP Babral&Tabak
Najlepszy zawodnik w kategorii młodzików: Dawid Kołodziej z Piasta Łapanów
Najlepsza zawodniczka w kategorii młodzików: Agata Żołnierczyk z Zielonki Gamar Wrząsowice
Najlepszy bramkarz w kategorii młodzików: Grzegorz Matuszyk z Gdovi Gdów
Powrót
Odwiedziło nas już: + Online: +