Gmina sprzedaje działki

Ks. infułat Jerzy Bryła świętuje 60-lecie kapłaństwa.


Urodził się 24 maja 1928r. w Nowym Brzesku. Rodzice Alicja i Franciszek byli nauczycielami "z powołania". W pokoju ks. inf. Bryły wisi wielki portret rodziców, za którymi widać szkołę, szkołę w Stręgoborzycach. Całe dzieciństwo i młodość spędził w Stręgoborzycach. Odziedziczył po nich talent pedagogiczny. W latach 50. rozpoczął pracę duszpasterską wśród analfabetów i inwalidów na Żywiecczyźnie.
W 1958r. ksiądz Bryła został wikariuszem w parafii św. Floriana w Krakowie. To były lata współpracy z Karolem Wojtyłą.
W 1975r. został mianowany proboszczem parafii na Salwatorze i pozostał nim do dziś. Tu m.in. organizował spotkania ekumeniczne dla prawosławnych.
29 października w Teatrze Starym Narodowym przy ul. Jagiellońskiej w Krakowie miała miejsca gala obchodów tej rocznicy, uczczono również 10-lecie Fundacji Czardasz prowadzonej przez znaną śpiewaczkę Ewę Warta-Śmietana. W przedstawieniu wzięli udział aktorzy sceny krakowskiej i nie tylko. Wiceprezydent Krakowa - Anna Okońska-Walkowicz, wojewoda - Jerzy Miller i inni znamienici goście. Delegacja z naszej gminy, w składzie: Józef Rysak-wójt, Henryk Jończyk-z-ca wójta, Zbigniew Zając-radny i sołtys Stręgoborzyc wręczyła ks. Infułatowi kosz kwiatów oraz pamiątkowy obraz.


Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +