Gmina sprzedaje działki

II piknik rodzinny w Igołomi już za nami, wszystko co dobre, szybko się kończy, tak było i tym razem.


Deszczowy poranek mógł przyprawić o ból głowy organizatorów, którzy przygotowania do wydarzenia rozpoczęli już w grudniu 2013 roku. Na szczęście wypadało się rano, a przez pozostałą cześć dnia i cały piknik towarzyszyła nam piękna pogoda.
II Piknik rodzinny w odróżnieniu do roku poprzedniego miał swoje motto, które brzmiało: "Podtrzymuj tradycję, poszerzając horyzonty". Ponadto oficjalnym partnerem wydarzenia było "Województwo Małopolskie".
Pierwszą atrakcją był turniej "Tata & Syn" czyli pojedynek rodziców którzy wraz z synami rywalizowali na małych boiskach o zwycięstwo. Wiele dobrej zabawy, emocji, śmiesznych sytuacji towarzyszyło tej rywalizacji której celem była integracja rodziców naszych podopiecznych.
Podczas oficjalnego otwarcia Wójt gminy Pan Józef Rysak, Prezes Wiarusów Paweł Żabicki oraz Poseł na sejm Ireneusz Raś zwracali uwagę licznie zebranym mieszkańcom jak ważne jest angażowanie się mieszkańcowi w pracę lokalnych stowarzyszeń. Po wystąpieniach zarząd klubu podziękował sponsorom klubu za wsparciem jakim obdarzają Wiarusy.
Po oficjalnym rozpoczęciu pierwszy pokaz zademonstrowali Rafał Simonides oraz Kamil Piatkiewicz, a więc pokaz Mhuay Thai w wykonaniu mistrza świata, zarazem obecnego trenera kadry Polski oraz świeżo upieczonego mistrza Polski juniorów. Po występie zainteresowani mogli zarobić sobie zdjęcie z naszymi mistrzami trzymając w ręku pas mistrzowski.
Po chwili przerwy zgromadzonych na boisku w Igołomi wystraszyły syreny straży pożarnej która przybyła by ugasić pożar, a dokładnie palący się kontener. W wyniku tego zdarzenia jeden z uczestników zemdlał, na szczęście w OSP Igołomia-Zofipole są doświadczeni już ratownicy medyczni którzy udzielili pierwszej pomocy, ratując tym samym poszkodowanego oraz gasząc palący się pojemnik. Oczywiście był to pokaz OSP Igołomia-Zofipole którzy od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń. Wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić wóz strażacki, zrobić sobie zdjęcia ze strażakami lub w wozie strażackim.
Kolejny event to pokaz tańca w wykonaniu GCE w Igołomi oraz występ wokalny jednej z uczennic GCE, czyli Magdaleny Drobniak.
Dziewczyny jeszcze nie zdążyły zejść z "dance floor'u" a już do pokazu szykował się półfinalista mam talent czyli Kamil Kobędzowski, który wręcz w niemożliwy sposób zaprezentował sposób jazdy na rowerze. Raz stał na kierownicy, raz stawał na głowie na siodełku podczas jazdy, jazda na przednim i tylnym kole również nie sprawiała mu problemu. Wielkie show zademonstrował Kamil wykorzystując jedynie rower i swój niesamowicie widowiskowy talent.
II piknik rodzinny to nie tylko rozrywka, ale również czas na przemyślenia i tak było podczas występu CHSON Ognisko z Pobiednika Wielkiego, kiedy to recytowano autorskie wiersze.
O godzinie 18:00 chyba najzabawniejszy występ, czyli "Bubble Football Cracow" w wykonaniu zawodników Wiarusów. Mecz w balonach odbył się na naszym boisku po raz pierwszy. Zderzenia zawodników, gra ciałem, przewroty wyglądały przezabawnie. Występ ten możliwy był dzięki uprzejmości Konrada Sidełki, jednego z współwłaścicieli "Bubble Football Cracow".
Przed finałowym losowaniem loterii swój występ wykonał jeszcze lokalny zespół "Ale Babki" który w ostatnim czasie wygrywa wiele konkursów i staje się powoli wizytówką naszej gminy.
W trakcie wszystkich powyższych wydarzeń dzieci mogły za darmo bawić się w wesołym miasteczku, czyli np. zjeżdżalnia i suchy basen bez limitu. Odbyło się również wiele konkursów dla dzieci w tym wyścigi w workach, konkurs rysunkowy czy np. "kapkowanie".
LOK Igołomia udostępnił zainteresowanym możliwość strzelania z paint balla do tarczy.
Cały czas CHSON prowadziło kiermasz na którym zainteresowani mogli nabyć pracę podopiecznych CHSON. Gminne Centrum Kultury zorganizowało darmowe porady kosmetyczki oraz wizażystki.
Zwieńczeniem wydarzenia była zabawa taneczna którą prowadził zespół "SIWY DYM". Fantastyczna zabawa i praktycznie non-stop zapełniony "dance floor" to z pewnością zasługa zespołu, który grał dla zgromadzonych do godziny 24.
II Piknik rodzinny w Igołomi pokazał jak wiele na terenie Igołomi i miejscowości ościennych działa różnych stowarzyszeń.
W organizację wydarzenia zaangażowały się praktycznie wszystkie organizację i stowarzyszenia z okolicy, wymienić możemy: Urząd Gminy, KS Wiarusy Igołomia, KGW Igołomia i Zofipole, OSP Igołomia Zofipole, Sołectwa Igołomia, "Ale Babki", LOK Igołomia, GCE w Igołomi oraz Konrad Szymacha przewodniczący koła PO z Igołomi, a partnerem wydarzenia było "Województwo Małopolskie" na co również należy zwrócić uwagę.
Mamy nadzieję, że nasza praca przełoży się na większe zainteresowanie i angażowanie się lokalnej społeczności w codzienne życie naszych stowarzyszeń.
Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich zarządów za udział w wydarzeniu i wspólną zabawę.
Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tak atrakcyjnego wydarzenia.Powrót
Odwiedziło nas już: + Online: +