Gmina sprzedaje działki

Piknik rodzinny

29 czerwca 2014 r. przy Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach odbył się piknik rodzinny zorganizowany przy współpracy Stowarzyszenia "Odnowa Wsi Wawrzeńczyce", Koła Gospodyń Wiejskich w Wawrzeńczycach oraz Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach. Był to już piąty piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie w trakcie jego działalności. Imprezę dofinansował i honorowym patronatem objął pan Józef Rysak, wójt gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.
Na początku prezes Stowarzyszenia powitała przybyłych gości i zaprosiła do wspólnej zabawy. Podziękowała również za wsparcie imprezy sponsorom, którymi byli: p. Józef Rysak, wójt gminy, p. Barbara Gajda-Costanzo, pp. Urszula i Krzysztof Skórowie, pp. Agata i Grzegorz Chmielowie, pp. Halina i Lech Bętkowscy oraz p. Stefan Nawrot.
Następnie zaprezentowały się uczennice gimnazjum uczęszczające na zajęcia gry na gitarze i śpiewu w CKiP. Dziewczyny przedstawiły krótki program artystyczny, za który zasłużenie zostały nagrodzone brawami. Po nich wystąpiły młodsze dzieci - uczestnicy zajęć Zumba Kids prowadzonych w Centrum Kultury i Promocji przez p. Martę Haponowicz. Dzieci zaprezentowały układy taneczne do znanych przebojów, a następnie zaprosiły do tańca wszystkich zgromadzonych.
W międzyczasie w budynku CKiP można było skorzystać z darmowych porad wizażystek oraz wypróbować kosmetyki firmy Mary Kay. Dla najmłodszych wielką atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia, a także zabawy i konkursy organizowane przez p. Bożenę Barwińską, członkinię Stowarzyszenia. Każdy mógł skosztować lokalnego "Kociołka Wawrzynieckiego" przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wawrzeńczyc. O słodkości zatroszczyły się członkinie Stowarzyszenia, które przygotowały różne ciasta i ciasteczka.
Następnie odbyła się licytacja prac fotograficznych wykonanych przez uczestników projektu "Wawrzeńczyce w obiektywie" realizowanego w ramach projektu "Bank Ambitnej Młodzieży" z fundacji Banku Zachodniego WBK. Piękne i profesjonalnie wykonane fotografie cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc walka o nie była bardzo zacięta. Po zakończeniu licytacji zgromadzeni mogli, słuchając różnych przebojów, porozmawiać, posilić się Kociołkiem Wawrzynieckim lub pysznymi ciastami. W tym czasie dzieci szalały na dmuchanej zjeżdżalni.
Równocześnie na terenie Centrum Kultury i Promocji trwała sprzedaż losów na loterię fantową. Jej sponsorami byli: Pizzeria "Averso" - p. Laura Żołnierowicz, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, "Apteka Bliska Tobie" - p. Barbara Gajda-Costanzo, "Studio Urody Anna" - p. Anna Obirek, sklep wielobranżowy "Nika" - p. Jolanta Migas, sklep wielobranżowy - p. Maria Kotyza, meble ogrodowe "Profil", sklep ogrodniczy, sklep motoryzacyjny, "Delikatesy Premium" - p. Dąbek, Salon fryzjerski "Aga" - p. Agnieszka Oziębło, sklep wielobranżowy - p. Anna Piotrowska, kwiaciarnia "Stokrotka" - p. Marzena Mierniczek i p. Aleksandra Rachtan, sklep wielobranżowy - p. Musiał, firma "EDMAR" - pp. Marzena i Edward Dziurzyńscy, restauracja "Stefan Batory" - pp. Halina i Lech Bętkowscy. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za wparcie. Zainteresowanie loterią było bardzo duże, więc wkrótce przystąpiono do jej rozstrzygnięcia.
Wieczorem nastąpiło zakończenie imprezy. Uczestnicy, podobnie jak na poprzednich piknikach, bawili się znakomicie. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Stowarzyszenie "Odnowa Wsi Wawrzeńczyce".Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +