Gmina sprzedaje działki

X - ta Jubileuszowa Pielgrzymka do Hebdowa

Już po raz dziesiąty 8 grudnia 2013 r. na zaproszenie proboszcza parafii w Hebdowie i gminy Nowe Brzesko strażacy pielgrzymowali do Matki Boskiej Hebdowskiej. Pielgrzymka odbywa się każdego roku dla upamiętnienia przekazania w 2004 r. darów dla bazyliki w Hebdowie przez papieża Jana Pawła II tj. piuski papieskiej i różańca.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył ksiądz infułat Jerzy Bryła - nasz rodak i Honorowy Obywatel gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Udział brał również kapelan Małopolskich Strażaków ks. bryg. Władysław Kulig. Władze wojewódzkie reprezentował Wicewojewoda Małopolski Pan Andrzej Harężlak. Obecni byli samorządowcy w tym wójt naszej gminy Józef Rysak.
Uroczystość uświetniły liczne poczty sztandarowe z powiatu proszowickiego, bocheńskiego, krakowskiego i z gminy Drużbice (gmina zaprzyjaźniona z gminą Nowe Brzesko). Nasza gminę na X-tym Dniu Pielgrzyma w Hebdowie reprezentowali druhowie strażacy wraz z pocztami sztandarowymi z jednostek: OSP Igołomia, OSP Tropiszów, OSP Złotniki, OSP Wawrzeńczyce, OSP Żydów, OSP Stręgoborzyce i OSP Dobranowice.

Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +