Gmina sprzedaje działki

V Turniej Piłki Nożnej Żaków o Puchar Wójta gminy


Za nami emocje V Turnieju Piłki Nożnej Żaków o Puchar Wójta gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.
W dniu 22 lutego dzięki gościnności włodarza gminy oraz dyrektor Gminnego Centrum Edukacji w Igołomi rozgrywaliśmy już piąty turniej żaków. Uczestnikami turnieju byli zawodnicy zrzeszeni w klubach ,ale również tacy, którzy dopiero wchodzą na drogę piłkarskiej przygody. Od godzin rannych w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Igołomi osiem ekip stanęło do piłkarskich potyczek. Drużyny były podzielone na dwie grupy i żeby wywalczyć awans do ścisłego finału trzeba było zająć pierwsze lub drugie miejsce w grupie. Drużyny z miejsc trzeciego i czwartego w grupach walczyły w fazie późniejszej o miejsca od 5 do 8. Taki podział pozwolił na rozegranie przez każdą drużynę równej ilości meczy ,a jednocześnie wyzwalał duże emocje do samego końca turnieju. Zawodnicy oprócz rywalizacji o trofea drużynowe mieli możliwość pokazania swojego kunsztu piłkarskiego i zdobycie nagrody dla najlepszego strzelca , zawodnika i bramkarza.
Przez zaangażowanie trenerów, którzy chętnie pokazują swoje drużyny w takich turniejach młodzi zawodnicy kształtują swój charakter piłkarski, doskonalą walory techniczne i uczą się sportowej rywalizacji. Nieocenioną rolę spełniają rodzice, którzy często towarzyszą swoim milusińskim dopingując ich mocno przy każdym zetknięciu z piłką.
Po każdych emocjach związanych z grą przychodzą emocje związane z wręczeniem nagród. Ta zaszczytna rola przypadła wójtowi gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józefowi Rysakowi, o którego puchar zawodnicy walczyli i Prezesowi Wielickiego Podokręgu Andrzejowi Strumińskiemu. Panom towarzyszyły dyrektor GCE w Igołomi Pani Dorota Ryńca-Ropek oraz Dyrektor GCE w Wawrzeńczycach Pani Mieczysława Stawarz. W swoich przemówieniach obaj panowie podkreślili jak ważne dla rozwoju dzieci i młodzieży jest organizowanie takich turniej, w których oprócz dbałości o rozwój fizyczny najmłodszej młodzieży widzimy dbałość o zdrową sportową rywalizację. Padły podziękowania dla wszystkim którzy przyczynili się do organizacji turnieju na czele z Panią Dorotą Ryńca-Ropek dyrektor GCE w Igołomi oraz dla Prezesa Wiarusów Igołomia Pana Pawła Żabickiego. Podziękowania skierowane zostały również do wolontariuszy, którzy na co dzień działają w klubie Wiarusy, a na turnieju przyczynili się do jego prawidłowego przebiegu. Zarówno Prezes Wielickiego Podokręgu jak i Wójt wyrazili nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na kolejnym turnieju z cyklu rozgrywek halowych żaków.

Klasyfikacja po rozgrywkachPowrót
Odwiedziło nas już: + Online: +