Gmina sprzedaje działki

Wigilia Seniora w Wawrzeńczycach


13 grudnia 2014 roku w budynku Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach odbyła się Wigilia Seniora organizowana, już po raz czwarty, przez Stowarzyszenie "Odnowa Wsi Wawrzeńczyce". Skierowana była do osób starszych mieszkających w Wawrzeńczycach.
Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 11.00. Licznie zgromadzonych gości, wśród których byli wójt gminy Igołomia-Wawrzeńczyce pan Józef Rysak oraz proboszcz parafii w Wawrzeńczycach ks. Andrzej Gawroński, powitała prezes Stowarzyszenia p. Karolina Gruszczak dziękując im za przybycie i składając najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Następnie głos zabrał wójt gminy, który podsumował mijający rok oraz życzył wszystkim wszelkiej pomyślności w nadchodzącym.
Po powitaniach ksiądz proboszcz odczytał fragment Pisma Świętego i poprowadził wspólną modlitwę. Po modlitwie wszyscy zgromadzeni w atmosferze życzliwości i radości tradycyjnie łamali się opłatkiem przy akompaniamencie kolęd wykonywanych przez zespół "Alebabki" z Igołomi.
Następnie goście zasiedli do stołu aby zjeść świąteczny posiłek, w sfinansowaniu którego pomogli pan wójt i rady sołeckie Wawrzeńczyc. O słodkie co nieco, którym częstowali się zaproszeni, zadbały panie ze Stowarzyszenia. Uroczystość upłynęła na wspólnym kolędowaniu, rozmowach i wspomnieniach.
Stowarzyszenie "Odnowa Wsi Wawrzeńczyce" serdecznie dziękuje wszystkim za przybycie i składa życzenia radosnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +