Gmina sprzedaje działki

Spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobranowicach


W dniu 19 grudnia tj. w czwartek w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobranowicach miało miejsce spotkanie wigilijne uczniów, przedstawicieli Stowarzyszenia Nasze szkoła-Nasze dzieci, Urzędu Gminy, grona pedagogicznego i pracowników szkoły.
Uczniowie klas I-III od miesiąca przygotowywali się do tego świątecznego dnia. Wykonano scenografię przypominającą Betlejem - miejsce narodzenia Jezusa, a także plansze z współczesnymi instytucjami takimi jak: dworzec, hotel, szkoła. Najmłodsi aktorzy przypomnieli nam okoliczności przyjścia na świat małego Jezusa. W sposób realistyczny ukazali także w jaki sposób współczesny człowiek przeżywa Boże Narodzenie. Najczęściej jest to zabieganie o wartości materialne, drogie prezenty, firmowe ubrania. Na spotkanie z Jezusem już brakuje czasu.
Przedstawienie zakończyło się przesłaniem, żeby współczesny człowiek starał się spotkać i zaprosić do swojego życia Maleńką Miłość w osobie Jezusa, który da mu najprawdziwsze szczęście. Spektakl uzupełniły pastorałki śpiewane przez uczniów klas I - III.
Następnie nasi uczniowie, którzy uczęszczają do szkoły muzycznej dali krótki koncert kolęd. Grali m. in. na skrzypcach, flecie poprzecznym, saksofonie i organach. Natomiast uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali po jednej kolędzie. Dzięki temu zapanował nastrój typowo świąteczny. Ksiądz Proboszcz pobłogosławił opłatki i nastąpił czas życzeń.
Oby te święta Bożego Narodzenia były dla każdego z nas osobistym spotkaniem z Jezusem. Aby nikomu nie zabrakło czasu na spotkanie z Nim. Nad przygotowaniem tego dnia pracowały z uczniami p. Halina Samborek p. Edyta Bucka i wychowawcy.


Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +