Gmina sprzedaje działki

Wigilia Seniora w Wawrzeńczycach


Dnia 14 grudnia 2013 roku odbyła się Wigilia Seniora organizowana przez Stowarzyszenie "Odnowa Wsi Wawrzeńczyce" już po raz trzeci w czasie jego działalności. Skierowana była do osób starszych mieszkających w Wawrzeńczycach.
Impreza miała miejsce w budynku Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach. Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 11.00. Licznie zgromadzonych gości, wśród których byli wójt gminy Igołomia-Wawrzeńczyce pan Józef Rysak, proboszcz parafii w Wawrzeńczycach ks. Andrzej Gawroński i wikariusz tejże parafii ks. Jerzy Rokita, powitała prezes Stowarzyszenia p. Karolina Gruszczak dziękując im za przybycie i życząc wszystkiego najlepszego na nadchodzące święta. Następnie prezes pokrótce omówiła działalność Stowarzyszenia i zaprezentowała jego członków pracujących przy organizacji wigilii. Potem głos zabrała dyrektor Centrum Kultury i Promocji p. Joanna Murek prezentując działalność tej instytucji i składając zgromadzonym najlepsze życzenia. Złożył je także wójt gminy p. Józef Rysak.
Po powitaniach przyszła pora na odczytanie fragmentu Pisma Świętego i krótką modlitwę, którą poprowadził ksiądz proboszcz. Następnie wszyscy tradycyjnie łamali się opłatkiem, czemu towarzyszyło niemało wzruszeń, wspomnień i uśmiechów.
Gdy wszyscy ponownie zasiedli do stołów, z programem artystycznym wystąpiły dzieci ze świetlicy środowiskowej w Centrum Kultury. Akompaniowały im dziewczęta uczęszczające na kółko gitarowe, które urzekły zebranych pięknymi głosami. Dzieci przedstawiły współczesne jasełka, które spodobały się widzom. Dowodem tego były gromkie brawa jakie otrzymali mali artyści.
Jako że wigilia nie może się obyć bez tradycyjnych potraw po występach miał miejsce poczęstunek, w sfinansowaniu którego wydatnie pomógł pan wójt. Goście mieli okazję porozmawiać ze sobą, powspominać wspólne zabawy, po prostu oderwać się od codzienności. O słodkie co nieco, którym częstowali się zaproszeni, zadbały panie ze Stowarzyszenia.
Wigilia zakończyła się około godziny 15. Stowarzyszenie "Odnowa Wsi Wawrzeńczyce" serdecznie dziękuje wszystkim za przybycie i ma nadzieję, że w takim samym składzie spotkamy się za rok.


Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +