Gmina sprzedaje działki

Ludowcy na Zaduszkach Witosowych w Wierzchosławicach


4 listopada 2012 r. w podkrakowskich Wierzchosławicach z udziałem wicepremiera Waldemara Pawlaka odbyły się Zaduszki Witosowe - doroczne spotkanie ludowców przy grobie wybitnego działacza chłopskiego i premiera II Rzeczypospolitej - Wincentego Witosa. Uroczystości poprzedziła msza św., a po spotkaniu na cmentarzu odbyło się spotkanie w Centrum Wsi Polskiej w Wierzchosławicach.
W uroczystości zaduszek udział wzięli oprócz wicepremiera - minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, minister rolnictwa Stanisław Kalemba oraz europosłowie Jarosław Kalinowski i Czesław Siekierski.
W uroczystościach w Wierzchosławicach udział wzięła delegacja ze sztandarem Polskiego Stronnictwa Ludowego naszej gminy. Udział wzięli: Józef Rysak - wójt gminy, Andrzej Gurda - Prezes Zarządu Gminnego PSL oraz członkowie PSL: Jan Dzięga, Henryk Szela, Tadeusz Bracha i Stanisław Kościej.
Delegacja złożyła okolicznościową wiązankę na grobie Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy.
Wyjazd do Wierzchosławic był okazją do zwiedzenia Muzeum Wincentego Witosa. Muzeum składa się z domu rodzinnego, w którym urodził się Witos oraz gospodarstwa wybudowanego w latach 1905-1913 przez samego Witosa. W skład gospodarstwa wchodzą: budynek mieszkalny, stajnia, dwie stodoły i piwnica.


Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +