Gmina sprzedaje działki

Ludowcy na "Zaduszkach Witosowych" w Wierzchosławicach


Każdego roku działacze ludowi z całego kraju spotykają się w Wierzchosławicach w rodzinnej wsi przywódcy chłopów i trzykrotnego premiera II Rzeczypospolitej Polskiej Wincentego Witosa. Tegoroczne "zaduszki" przypadały w 68 rocznicę śmierci Witosa i były wyjątkowe, bo po raz pierwszy w historii uczestniczył w nich prezydent naszego kraju Bronisław Komorowski.
Prezydent w swoim wystąpieniu powiedział "Nie da się zrozumieć Polski bez zrozumienia wsi, bez zrozumienia tradycji ruchu ludowego".
Prezydent nawiązał do pogrzebu niedawno zmarłego T. Mazowieckiego i podkreślił, że obu polityków łączyła postawa służby dla Polski ponad podziałami. Dodał, że miłość do ojczyzny, którą przejawiali Witos i Mazowiecki była miłością bez oczekiwania na wzajemność.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji W. Witosa, i innych zmarłych ludowców, złożono kwiaty na grobie a zakończyły się wspólnym okolicznościowym spotkaniem w Uniwersytecie Ludowym w Wierzchosławicach.
W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Wicepremier, Prezes PSL Janusz Piechociński, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Posłowie do Parlamentu Europejskiego: Jarosław Kalinowski i Czesław Siekierski.
Po raz kolejny w "zaduszkach" uczestniczyli ludowcy z naszej gminy ze sztandarem Zarządu Gminnego PSL. Naszą gminę reprezentowali: Józef Rysak wójt gminy, Stanisław Wilkosz wiceprezes Zarządu Gminnego PSL, Tadeusz Bracha naczelnik OSP Tropiszów. W poczcie sztandarowym byli: Stanisław Kościej, Henryk Szela i Stanisław Gruszczak.


Powrót
Odwiedziło nas już: + Online: +