Gmina sprzedaje działki

"Estetycznie zagospodarowana zagroda i posesja wiejska promocją gminy Igołomia-Wawrzeńczyce"


03.07.2014r. powołana zarządzeniem wójta gminy Józefa Rysaka komisja konkursowa w skład której weszli: przewodnicząca komisji Joanna Murek - dyrektor CKiP-Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego VII Małopolskiego Święta Warzyw, Grażyna Kaczor- zastępca przewodniczącej-pracownik UG Igołomia-Wawrzeńczyce, Tomasz Buczek- członek komisji-pracownik Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, Monika Oczkowska- przedstawiciel Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Krakowie z/s Karniowice, Marek Synowiec- przedstawiciel placówki terenowej KRUS Proszowice, Marcin Dąbrowski-przedstawiciel Firmy "POLGER". Komisja biorąc pod uwagę kryteria zamieszczone w regulaminie z którymi wcześniej zapoznali się właściciele posesji i zagród dokonali oceny. Z prac komisji został sporządzony protokół. Każdy rok przynosi kolejne niespodzianki, jeżeli chodzi o estetyką gospodarstw i posesji. Mieszkańcy gminy w otoczeniu przyrody stwarzają "azyl" dla siebie i swoich najbliższych, w którym mogą odpocząć od trudu codziennych zajęć. Wielość roślin, wśród których królują zarówno te spotykane w naszym rejonie jak i niepowtarzalne egzemplarze przyczyniła się do istnego "zawrotu głowy" członków komisji. Zachwycał fakt z jaką pasją o swoich wyhodowanych od sadzonek do okazów krzewach, kwiatach opowiadali właściciele ogrodów. Miejsca do wypoczynku w różnych stylach, gustowne i zachęcające do relaksu usytuowane w dogodnych miejscach można polecić za wzór dobrych rozwiązań architektonicznych. We wszystkich odwiedzanych domostwach prawidłowo funkcjonuje segregacja śmieci. Miło nam poinformować mieszkańców gminy o wynikach konkursu.
W kategorii zagroda wiejska: pierwsze miejsce otrzymali Zofia i Jerzy Mietła z miejscowości Wawrzeńczyce, drugie miejsce Łukasz Paluch z miejscowości Zofipole, trzecie miejsce Daria Latała z Wawrzeńczyc. Wyróżnieni zostali państwo Ewa i Jerzy Marzec z miejscowości Wawrzeńczyce.
W kategorii posesja wiejska: pierwsze miejsce: Małgorzata i Andrzej Nowakowie z miejscowości Wawrzeńczyce oraz pani Renata Bróż z Odwiśla, drugie miejsce państwo Karolina i Artur Gruszczakowie z Wawrzeńczyc, trzecie miejsce państwo Barbara i Andrzej Luty z sołectwa Odwiśla, komisja wyróżniła Teresę i Edwarda Głowa z Odwiśla, Joannę i Piotra Kozak. Wszystkim Państwu, którzy zechcieli nas gościć w swoich posesjach i zagrodach serdecznie dziękujemy. Zapraszamy także po odbiór nagród dnia 7 września 2014r o godz.18.00 na Małopolskie Święto Warzyw.Powrót
Odwiedziło nas już: + Online: +