Gmina sprzedaje działki

IV Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków


W dniu 16.03.2013 w SP w Igołomi odbył się IV Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków - Wielickiego Podokręgu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce.
W turnieju wystartowało 7 drużyn w których grali chłopcy z roczników 2002 i młodsi, co ciekawe najmłodszy uczestnik miał raptem 6 lat.
Pierwszy mecz, to pojedynek "bratobójczy", naprzeciw siebie stanęły Wiarusy I i Wiarusy II. W kolejnych meczach dobrze wystartowały drużyny Gwarka Wieliczka, Nadwiślanki oraz Gdovii Gdów, później z meczu na mecz rozkręcała się drużyna Szkoły Futbolu Staniątki, a słabsze mecze zanotowała drużyna Nadwiślanki.
Tego dnia jednak nie bramki, nie zwycięstwa były najważniejsze. Oczywiście one cieszą każdego, ale niesamowitym widokiem dla organizatorów były uśmiechy dzieci przed i po meczach. Chłopcy, którzy odpoczywali czekając na swoje mecze bardzo szybko nawiązywali nowe kontakty z zawodnikami innych drużyn często rozgrywając "małe mecze" na szkolnym korytarzu, które wzbudzały równie duże emocje jak główne pojedynki na sali.
Podkreślić należy również czystą, ale niezwykle zaciętą rywalizację w każdym meczu. Chłopcy nie kalkulowali, nikt nikomu nie odpuszczał, najmniejsi starali się walczyć jak równy z równym z tymi największymi. To fantastyczne móc oglądać tak młodych chłopców rywalizujących z rówieśnikami z innych drużyn, miejscowości.
Już w połowie turnieju wiadomym było, że mecz pomiędzy Gdovią a Gwarkiem będzie tzw. meczem finałowym, mimo iż do końca pozostawało do rozegrania jeszcze kilka kolejek (grano systemem każdy z każdym). Od samego początku warunki na hali dyktował Gwarek pewnie zwyciężając Gdovię, dzięki czemu jak się później okazało zwyciężyli w całym turnieju. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Futbolu Staniątki, a trzecie Gdovia Gdów. Kolejność na podium może być zaskoczeniem dla kibiców, ale nie dla obecnych w hali. Gwarek zwyciężył pewnie i przede wszystkim zasłużenie.
Każda z siedmiu drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz dyplom, drużyny z podium dodatkowo medale dla każdego zawodnika.
Najlepszym zawodnikiem turnieju trenerzy wybrali Bartłomieja Król z Gwarka. Miano najlepszego bramkarza przypadło Jakub Tomana z Gwiazdy Brzegi, a królem strzelców z 13 bramkami w 6 meczach został Filip Czaja z Nadwiślanki.
IV Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków - Wielickiego Podokręgu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce zakończył się około godziny 14:00, w tym czasie chłopcy rozegrali 21 meczów, w turnieju rywalizowało około 80 chłopców, którym na trybunach kibicowali rodzice przez cały dzień. Dzięki organizatorom turnieju każdy z zawodników otrzymał pokaźny poczęstunek, a także napoje.
Na zakończenie Prezes Podokręgu Wieliczka, Pan Andrzej Strumiński podziękował Wójtowi Panu Józefowi Rysakowi za organizacje turnieju i tak aktywne wspieranie działań na terenie gminy na rzecz promowania piłki nożnej wręczając pamiątkową statuetkę. Obdarowana przez Prezesa została również Pani Dyrektor Dorota Ryńca-Ropek z Gminnego Centrum Edukacji w Igołomi . Z kolei Wójt gminy Igołomia-Wawrzeńczyce podziękował Prezesowi Panu Andrzejowi Strumińskiemu za pomoc w organizacji od strony sportowej oraz dobrą wieloletnią już współpracę.
Co najważniejsze organizatorzy zadeklarowali, iż dołożą wszelkich starań by w przyszłym roku spotkać się ponownie.
Na sam koniec, jeszcze jeden miły akcent, bowiem Prezes Wiarusów Igołomia Pan Paweł Żabicki złożył na ręce Wójta Gminy podziękowania dla Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Pana Wojciecha Kozaka, który nie mógł stawić się osobiście tego dnia, za przekazany sprzęt sportowy młodej drużynie Wiarusów.
Prezes Wiarusów zaprosił również wszystkich zgromadzonych na otwarty, pokazowy trening Coever Coaching z Arkadiuszem Radomskim, który odbędzie się 25 marca o godzinie 9.00 w SP Igołomia.
Na stronie Wiarusów Igołomia oraz fanpage na Facebooku, udostępniona została obszerna fotorelacja z całego turnieju.


Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +