Gmina sprzedaje działki

GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE


W dniu 17.07.2011r na terenie Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim wzorem lat ubiegłych odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, które poprowadził Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Zw. OSP RP Andrzej Knapik. W przygotowaniu imprezy znaczną pomocą wykazali się Komendant Gminny Jan Dzięga i druhowie OSP Pobiednik Mały.

Komisję sędziowską powołał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Sędzią głównym był st. asp. Marcin Sobczak, kierownikiem wszystkich rozgrywanych konkurencji st. kpt. Paweł Augustyniak, członkami komisji byli strażacy z JRG 4 w Krakowie, natomiast sekretariat zawodów prowadziła kpt. Małgorzata Omielska, gościem zawodów był bryg. Janusz Chawiński. W tym roku do zawodów przystąpiły wszystkie jednostki OSP z terenu gminy, które wystawiły łącznie 18 drużyn zarówno w kategorii seniorów jak i młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopców i dziewcząt oraz drużyna dziecięca z Igołomi-Zofipola. Do rywalizacji zagrzewali licznie zgromadzeni kibice oraz zaprzyjaźniony zespół muzyczny "AG MUSIC" z Odwiśla. Wszyscy mogli skorzystać z obficie zaopatrzonego bufetu, a startujący w zawodach posilić się smaczną grochówką. Jednocześnie na niebie miały miejsce pokazy lotnicze małych samolotów. Wszyscy chętni podniebnych wrażeń mogli skorzystać z oferty przelotów samolotami Wilga itp. Najodważniejsi decydowali się także na przelot motolotnią czy szybowcem. Nad bezpieczeństwem zawodów czuwały służby sanitarne i patrol policji. Zawody rozegrane zostały bez przeszkód w dwóch konkurencjach:
- sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami,
- ćwiczenie bojowe.
Klasyfikacja ogólna zawodów w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:
SENIORZY
1. OSP Pobiednik Mały
2. OSP Wawrzeńczyce
3. OSP Rudno Górne

KOBIETY
1. OSP Rudno Górne
2. OSP Żydów
3. OSP Złotniki

MDP CHŁOPCY
1. OSP Tropiszów
2. OSP Złotniki
3. OSP Wawrzeńczyce

MDP DZIEWCZĘTA
1. OSP Żydów
2. OSP Igołomia-Zofipole


Poza pamiątkowymi pucharami, strażackimi upominkami i maskotkami dla najlepszych oraz dyplomami dla wszystkich startujących drużyn, przyznane zostały przez Wójta Gminy nagrody finansowe za zajęcie czołowych miejsc w zawodach:
SENIORZY: 1 miejsce 1000 zł, 2 miejsce 700 zł, 3 miejsce 500 zł.
JUNIORZY (MDP DZ. i MDP CHŁ.): 1 miejsce 700 zł, 2 miejsce 500 zł, 3 miejsce 400 zł.
Wręczenia nagród dokonali: Z-ca Wójta Gminy Henryk Jończyk, Przewodniczący Rady Gminy Stefan Nawrot oraz gość honorowy zawodów bryg. Janusz Chawiński. Wszyscy podziękowali druhnom i druhom z OSP za tak liczny udział w zawodach, sportową rywalizację, a także za stałą gotowość bojową oraz czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców gminy.


Odwiedziło nas już: + Online: +