Gmina
Charakterystyka
Gospodarka
Historia i zabytki
Ekologia
Podział administracyjny
Strategia Gminy
Mapa Gminy

Urząd Gminy

Rada Gminy
Urząd
GOPS
Herb, Flaga, Pieczęć
Gmina partnerska

Oświata

Szkoły
Biblioteki

Kultura i sport

Święto Warzyw
Kluby sportowe
Aeroklub Krakowski
KGW
Koło łowieckie
Pasterze z Koźlicy
Orkiestra dęta
Imprezy lokalne

OSP

Wykaz jednostek

Święto Odzyskania Niepodległości - Najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku , po 123 latach zaborów, niepodległości.
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym i wybór 11 listopada jest dość arbitralny. Uzasadnieniem może być zbiegnięcie się wydarzeń w Polsce z końcem I wojny światowej na świecie. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości.
Uroczystą mszę świętą za ojczyznę w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Wawrzeńczycach odprawił ks. dziekan Feliks Formas. We mszy świętej liczny udział wzięli mieszkańcy, poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki oraz Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Wawrzeńczycach, przedstawicieli ZBOWID, Koło Łowieckie "Sarenka" oraz przedstawiciele władz samorządowych.
Po mszy świętej poczty sztandarowe, przedstawiciele szkoły i władz gminy udali się tradycyjnie pod pomnik aby złożyć hołd tym co walczyli za wolność tej naszej "małej ojczyzny". Pod pomnikiem złożono kwiaty, a uczniowie zapalili znicz. Pamięć bohaterów, którzy poświęcili swoje życie za nas uczczono minutą ciszy.
 


Ośrodki zdrowia

Igołomia
Wawrzeńczyce
Apteki

Policja

Informacje

GCI

Informacje
Instytucje i podmioty gospodarcze

Wykaz instytucji

IGWA

2007_2008

Nasze działania

Wodociąg
Stadion Wiarusy
Leader +
Sala gimnastyczna

Galeria zdjęć