Gmina
Charakterystyka
Gospodarka
Historia i zabytki
Ekologia
Podział administracyjny
Mapa Gminy

Urząd Gminy

Rada Gminy
Urząd
GOPS
Herb, Flaga, Pieczęć
Gmina partnerska

Oświata

Szkoły
Biblioteki

Kultura i sport

Święto Warzyw
Kluby sportowe
Aeroklub Krakowski
KGW
Koło łowieckie
Pasterze z Koźlicy
Orkiestra dęta
Imprezy lokalne

OSP

Wykaz jednostek
Badania Mammograficzne w powiecie krakowskim

W dniach 11-12 października 2007 r. zostanie przeprowadzona kolejna tura bezpłatnych badań mammograficznych, które organizuje Centrum Medyczne Maszachaba przy współpracy Starostwa Powiatowego w Krakowie oraz NFZ. Tym razem mammobus zawita do Igołomi.

W dniach 11-12 października 2007 r. mammobus będzie stacjonował przy ośrodku zdrowia, Igołomia 16. Z badań mogą skorzystać mieszkanki powiatu krakowskiego w wieku 40-69 lat. Rejestrować można się pod numerem telefonu: (012) 287-30-14. Ilość miejsc jest ograniczona.

Na terenie powiatu krakowskiego w okresie od lipca do września przeprowadzone zostały profilaktyczne badania mammograficzne. Wykonano 592 badania refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia oraz 500 badań sponsorowanych przez Starostwo Powiatowe w Krakowie. - Włożono dożo pracy, zaangażowania i serca aby przełamać negatywny stereotyp i poprawić ilość badań mammograficznych, która na dzień dzisiejszy stawia nas w ogonie Europy; powiedziała dyrektor Wydziału Organizacyjnego Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Krakowie, Halina Gociewicz

Wykaz badań przeprowadzonych w poszczególnych gminach, z wyszczególnieniem ile badań zostało sfinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Krakowie, a ile przez NFZ.

1)Gmina Kocmyrzów Luborzyca, NFZ: 175, SPwK: 127
2)Gmina Słomniki, NFZ: 174, SPwK: 173
3)Gmina Sułoszowa, NFZ: 47, SPwK: 40
4)Gmina Skała, NFZ: 136, SPwK: 108
5)Gmina Jerzmanowice Przeginia, NFZ: 38, SPwK: 52

Badania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony pacjentek, co świadczy o ogromnej potrzebie podejmowania podobnych działań.
Niestety wielu kobietom (40 – 49 lat) musieliśmy odmówić wykonania bezpłatnego badania, gdyż ilość miejsc była ograniczona. Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach uda nam się zorganizować podobne akcje w innych gminach Powiatu Krakowskiego – powiedziała Iwona Czech z firmy Maszachaba.


Ośrodki zdrowia

Igołomia
Wawrzeńczyce
Apteki

Policja

Informacje

GCI

Informacje
Instytucje i podmioty gospodarcze

Wykaz instytucji

IGWA

2007

Nasze działania

Wodociąg
Stadion Wiarusy
Leader +
Sala gimnastyczna

Galeria zdjęć