Gmina
Charakterystyka
Gospodarka
Historia i zabytki
Ekologia
Podział administracyjny
Mapa Gminy

Urząd Gminy

Rada Gminy
Urząd
GOPS
Herb, Flaga, Pieczęć
Gmina partnerska

Oświata

Szkoły
Biblioteki

Kultura i sport

Kluby sportowe
Aeroklub Krakowski
KGW
Koło łowieckie
Pasterze z Koźlicy
Orkiestra dęta
Imprezy lokalne

OSP

Wykaz jednostek

Wizyta duszpasterska biskupa Jana Szkodonia w Parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Igołomi rozpoczęła się w czwartek spotkaniem z uczniami, nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tropiszowie oraz w Samorządowym Przedszkolu w Igołomi. Natomiast w niedzielę 17 czerwca 2007 r., w dzień odpustu na porannej mszy o 8 rano miało miejsce oficjalne powitanie przez ks. Proboszca Władysława Dańkowskiego Wójta gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józefa Rysaka, Wójta Gminy Koniusza Wiesława Rudka oraz radną z Igołomi Panią Zuzannę Stawinoga.
Świętość Brata Alberta potwierdził Kościół przez usta Jana Pawła II, który dnia 22 czerwca 1983 roku dokonał na krakowskich Błoniach jego beatyfikacji. W obliczu przemian zachodzących we współczesnym świecie, staje Brat Albert już jako święty z zawsze aktualnym wezwaniem, skierowanym do wszystkich ludzi i do każdego człowieka: „Po¬winno się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który dla wszy¬stkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny".
Wójt Józef Rysak witając arcypasterza nawiązał do ciężkiej pracy rolnika produkującego chleb powszedni, szczególnie tutaj, w tej gminie! Jednocześnie wspominając naukę Adama Chmielowskiego zaznaczył, że człowiek powinien być dobry jak chleb szczególnie wobec bliźniego. Ksiądz biskup Jan Szkodoń modlił się za parafian także w trakcie wizyty w sanktuarium św. Anny, na Górze św. Anny oraz w Kamieniu Śląskim będąc na konferencji Episkopatu Polski. Podziękował za ciepłe i bardzo życzliwe przyjęcie przez parafian. Na zakończenie mszy biskup pobłogosławił każdego indywidualnie, a szczególnie wszystkie przybyłe pary małżeńskie.
 

Ośrodki zdrowia

Igołomia
Wawrzeńczyce
Apteki

Policja

Informacje

GCI

Informacje
Instytucje i podmioty gospodarcze

Wykaz instytucji

IGWA

1/2007

Nasze działania

Wodociąg
Stadion Wiarusy
Leader +
Sala gimnastyczna

Galeria zdjęć