Gmina
Charakterystyka
Gospodarka
Historia i zabytki
Ekologia
Podział administracyjny
Strategia Gminy
Mapa Gminy

Urząd Gminy

Rada Gminy
Urząd
GOPS
Herb, Flaga, Pieczęć
Gmina partnerska

Oświata

Szkoły
Biblioteki

Kultura i sport

Święto Warzyw
Kluby sportowe
Aeroklub Krakowski
KGW
Koło łowieckie
Pasterze z Koźlicy
Orkiestra dęta
Imprezy lokalne

OSP

Wykaz jednostek
Dar dla przedszkola
Od niedawna Przedszkole Samorządowe w Wawrzeńczycach i Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej w Stręgoborzycach podjęło współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących w Krakowie. Dzięki tej współpracy skorzystają wszystkie placówki Gminnego Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach. Pani Dyrektor Szkoły w Krakowie dysponowała znaczną ilością pomocy dydaktycznych, z których część przekazała dla Przedszkola. Koszt przekazanych pomocy jest niebagatelny, bo wynosi około 70 000 tys. zł., są to pomoce finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nauczycielki przedszkola są pod wrażeniem, z dumą podziwiały pomoce o których do tej pory mogły tylko marzyć.
Są to m.in.: teatrzyki, liczydła, domina edukacyjne, wyszywki, kalendarze edukacyjne, zegary, wzorniki do nauki pisania, zestawy magnetyczne, puzzle sylabowe, tablice demonstracyjne, stojaki obrotowe z zestawem kart edukacyjnych, liczmany, elastyczne linijki, alfabety, dynamiczne piktogramy, koła skojarzeń, termometry edukacyjne, zeszyty magnetyczne itp.
Część pomocy zostanie przekazanych na rzecz Szkoły Podstawowej w Wawrzeńczycach i Szkoły Podstawowej w Dobranowicach.
Warto nadmienić również, że Szkoła w Krakowie przekazała też tablice szkolne do Szkoły w Dobranowicach, a także stół do ping ponga i atlas do ćwiczeń do Stowarzyszenia w Stręgoborzycach. W najbliższym czasie Przedszkole ma również otrzymać dary żywnościowe i breloczki wykonane przez Niesłyszących. Cieszymy się z tej współpracy, a najbardziej dzieci, które będą korzystać z tym wspaniałych pomocy.

Ośrodki zdrowia

Igołomia
Wawrzeńczyce
Apteki

Policja

Informacje

GCI

Informacje
Instytucje i podmioty gospodarcze

Wykaz instytucji

IGWA

2007

Nasze działania

Wodociąg
Stadion Wiarusy
Leader +
Sala gimnastyczna

Galeria zdjęć