Gmina
Charakterystyka
Gospodarka
Historia i zabytki
Ekologia
Podział administracyjny
Strategia Gminy
Mapa Gminy

Urząd Gminy

Rada Gminy
Urząd
GOPS
Herb, Flaga, Pieczęć
Gmina partnerska

Oświata

Szkoły
Biblioteki

Kultura i sport

Święto Warzyw
Kluby sportowe
Aeroklub Krakowski
KGW
Koło łowieckie
Pasterze z Koźlicy
Orkiestra dęta
Imprezy lokalne

OSP

Wykaz jednostek

 X Dożynki Powiatu Krakowskiego

W dniu 24 sierpnia 2008r w Słomnikach na stadionie LKS „Słomniczanki”odbyły się Jubileuszowe X Dożynki Powiatu Krakowskiego. Gminę Igołomia-Wawrzeńczyce
reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Zofipola na czele z Przewodniczącą - Bernardyną Trętko, udział wzięły również członkinie Koła Panie: Jolanta Chmiela, Dorota Zielińska ,Halina Plucińska, Barbara Puchalska, Kazimiera Lipowiecka, Ewa Sagan, Ewa Jagła, Aleksandra Łuczywo, Alina Żuwała, Małgorzata Sroga, Józefa Chmiela, Zofia Wojtaszek, Irena Cioś, Janina Szczęsna, Anna Więk.
Na uroczystość z ramienia Gminy przybyli również Pan Józef Rysak – Wójt Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, Pani Grażyna Kaczor – Z-ca Kierownika USC, a także Pan Krzysztof Szczęsny – Sołtys wsi Zofipole.
Panie z KGW z Zofipola przygotowały piękne stoisko na którym prezentowały potrawy przygotowane przez siebie. Główną potrawą zgłoszoną do konkursu potraw regionalnych były paszteciki z barszczem czerwonym, a także tradycyjne kołacze i chleb ze smalcem w kolorze zielonym. Wszyscy odwiedzający stoisko zachwycali się potrawami ich smakiem i oryginalnością. Panie z KGW przygotowały także piękny wieniec dożynkowy w kształcie łodzi, który został z głoszony do konkursu na najładniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy. Stoisko naszej Gminy odwiedzili gospodarze dożynek Pan Józef Krzyworzeka – Starosta Krakowski, a także Pan Paweł Knafel - Burmistrz Miasta i Gminy Słomniki. Była to piękna jubileuszowa impreza, która sprzyja zacieśnianiu więzi mieszkańców poszczególnych Gmin wchodzących w skład Powiatu Krakowskiego. Gratulujemy Gospodarzom tak pięknej imprezy i życzymy kolejnych dożynkowych jubileuszy.
 


Ośrodki zdrowia

Igołomia
Wawrzeńczyce
Apteki

Policja

Informacje

GCI

Informacje
Instytucje i podmioty gospodarcze

Wykaz instytucji

IGWA

2007_2008

Nasze działania

Wodociąg
Stadion Wiarusy
Leader +
Sala gimnastyczna

Galeria zdjęć