Gmina
Charakterystyka
Gospodarka
Historia i zabytki
Ekologia
Podział administracyjny
Mapa Gminy

Urząd Gminy

Rada Gminy
Urząd
GOPS
Herb, Flaga, Pieczęć
Gmina partnerska

Oświata

Szkoły
Biblioteki

Kultura i sport

Kluby sportowe
Aeroklub Krakowski
KGW
Koło łowieckie
Pasterze z Koźlicy
Orkiestra dęta
Imprezy lokalne

OSP

Wykaz jednostek

IX Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Ponad trzy tysiące osób odwiedziło zespół pałacowo-parkowy w Igołomi w sobotę i niedzielę w ramach IX. Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Pałacem opiekuje się Polska Akademia Nauk w Krakowie. W sobotę z pod pałacu wyruszył IV Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej.

Zwiedzaniu Pałacu towarzyszyła ekspozycja dwóch unikatowych archeologicznych zabytków: najstarszego na świecie bumerangu oraz neolitycznej wazy glinianej z najstarszym na świecie wyobrażeniem wozu. Przedmioty pochodzą z nieeksponowanych nigdzie zasobów Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Krakowie.
To była piękna majówka dla zwiedzających, którzy przybywali z całymi rodzinami. Rozkładali koce w parku i odpoczywali w cieniu starych drzew parkowych. Pobyt na terenie zespołu parkowo-pałacowego uatrakcyjniały Koła Gospodyń z Dobranowic, Igołomi, Złotnik i Odwiśla, które przygotowały pyszne przekąski i gorące dania. W niedzielę na schodach pałacu śpiewał Chór Carmen z Gimnazjum w Igołomi oraz grała gminna orkiestra.

Ośrodki zdrowia

Igołomia
Wawrzeńczyce
Apteki

Policja

Informacje

GCI

Informacje
Instytucje i podmioty gospodarcze

Wykaz instytucji

IGWA

1/2007

Nasze działania

Wodociąg
Stadion Wiarusy
Leader +
Sala gimnastyczna

Galeria zdjęć