Gmina
Charakterystyka
Gospodarka
Historia i zabytki
Ekologia
Podział administracyjny
Strategia Gminy
Mapa Gminy

Urząd Gminy

Rada Gminy
Urząd
GOPS
Herb, Flaga, Pieczęć
Gmina partnerska

Oświata

Szkoły
Biblioteki

Kultura i sport

Święto Warzyw
Kluby sportowe
Aeroklub Krakowski
KGW
Koło łowieckie
Pasterze z Koźlicy
Orkiestra dęta
Imprezy lokalne

OSP

Wykaz jednostek

DZIEŃ SENIORA W STRĘGOBORZYCACH
7 lutego w siedzibie Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej w Stręgoborzycach odbył się uroczysty Dzień Seniora. Punktualnie o 11.00 pojawili się zaproszeni goście, których witała Pani Prezes - Wioletta Klęk, sołtys wsi, Pan Zbigniew Zając oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w krakowskich strojach. Wśród znamienitych gości byli: ksiądz infułat Jerzy Bryła, ksiądz dziekan Feliks Formas, ksiądz wikary Grzegorz Zastawny, z-ca wójta gminy Igołomia -Wawrzeńczyce, Pan Henryk Jończyk, przewodniczący Rady Gminy, Pan Stefan Nawrot.
Na spotkanie przybyło wielu seniorów ze Stręgoborzyc. Pobyt w świetlicy prowadzonej przez gminę i Stowarzyszeni uświetnili artyści z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niesłyszących z Krakowa. Jasełka w ich wykonaniu pobudziły wrażliwość i doznania widzów. Artyści byli tak wspaniali, że 3-krotniepodnoszona była kurtyna, a seniorzy nadal bili gromkie brawa!!!!
Świetlica w Stręgoborzycach może się pochwalić bogatym wyposażeniem: bilard, piłkarzyki, stół do ping-ponga, "mały atlas" do ćwiczeń, 3 komputery z dostępem do internetu i inne sprzęty do gry i zabawy. Codziennie korzysta z nich młodzież, a od czasu do czasu także inni mieszkańcy. Wyposażenie świetlicy zostało zakupione z budżetu gminy i ze środków zdobytych przez Stowarzyszenie z Fundacji Rozwoju Wsi.
Gratulujemy organizatorom, a seniorom życzymy wielu radosnych i pogodnych dni takich jak ten dzisiejszy.
 
   


Ośrodki zdrowia

Igołomia
Wawrzeńczyce
Apteki

Policja

Informacje

GCI

Informacje
Instytucje i podmioty gospodarcze

Wykaz instytucji

IGWA

2007_2008

Nasze działania

Wodociąg
Stadion Wiarusy
Leader +
Sala gimnastyczna

Galeria zdjęć