Gmina
Charakterystyka
Gospodarka
Historia i zabytki
Ekologia
Podział administracyjny
Strategia Gminy
Mapa Gminy

Urząd Gminy

Rada Gminy
Urząd
GOPS
Herb, Flaga, Pieczęć
Gmina partnerska

Oświata

Szkoły
Biblioteki

Kultura i sport

Święto Warzyw
Centrum Kultury
i Promocji

Kluby sportowe
Aeroklub Krakowski
KGW
Koło łowieckie
Pasterze z Koźlicy
Orkiestra dęta
Imprezy lokalne

OSP

Wykaz jednostek

LOK

Liga Obrony Kraju

Ruszyły dwa projekty PO KL z działania 7.3 Integracja społeczna.
W styczniu ruszyły dwa projekty w całości finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, a mianowicie:
Pierwszy pt. "W kręgu aktywnych" skierowany jest do dorosłych mieszkańców Stręgoborzyc i Żydowa. Obejmuje on dwa zasadnicze tematy. Pierwszy to kurs komputerowy-80 godzin, a drugi, to kurs tańca-40 godzin. Rekrutacja miała miejsce w pierwszym tygodniu stycznia. Do udziału w projekcie zakwalifikowano 14 kobiet i 6 mężczyzn. Zdecydowana większość to mieszkańcy Stręgoborzyc, a 3 osoby są mieszkańcami Żydowa. Projekt napisała Prezes Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej w Stręgoborzycach, Wioletta Klęk. Wniosek o dofinansowanie złożony został w marcu 2010r. Ocena trwała prawie 6 miesięcy. Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2011r. Zajęcia komputerowe odbywają się w użyczonej sali komputerowej w szkole w Wawrzeńczycach, a kurs tańca w świetlicy wiejskiej w Stręgoborzycach. Na zakończenie projektu, jako nagroda za wyniki, osiągnięcia i zaangażowanie w zdobycie nowych umiejętności, uczestnicy projektu pojadą do Krakowa na przedstawienie w Operze Krakowskiej.
DRUGI PROJEKT pt. "Sport uczy postaw" złożony został przez UG Igołomia-Wawrzeńczyce, a skierowany jest do uczniów gimnazjum w Igołomi i Wawrzeńczycach, którzy ukończyli 15 lat. Jest to projekt o charakterze sportowym, a dotyczy dyscypliny sportowej-siatkówka. Uczestnicy projektu (28 uczniów z Gimnazjum w Igołomi i 28 uczniów z Gimnazjum w Wawrzeńczycach) już zostali zrekrutowani, a w poniedziałek 31 stycznia wyjeżdżają na obóz integracyjno-sportowy do Wielkopolski. Po powrocie rozpoczną się zmagania siatkarskiej ligi tolerancji, które będą obejmować treningi oraz zawody sportowe między naszymi gimnazjami. Jest to ciekawa forma alternatywnego spędzenia wolnego czasu przez naszą młodzież, a na dodatek w całości finansowana ze środków Unii Europejskiej. Autorem i koordynatorem projektu jest Katarzyna Kazanowska.
Obu pomysłodawczyniom gratulujemy pomysłu i skutecznego aplikowania o środki unijne, o które starały się wraz zastępcą Wójta Gminy Henrykiem Jończykiem.

 

Ośrodki zdrowia

Igołomia
Wawrzeńczyce
Apteki

Policja

Informacje
Instytucje i podmioty gospodarcze

Wykaz instytucji

Nasze inwestycje

Wodociąg
Stadion Wiarusy
Dom Ludowy
w Wawrzeńczycach
Chodniki
Leader +
Sale gimnastyczne
     Wawrzeńczyce
      Igołomia

Galeria zdjęć