Gmina
Charakterystyka
Gospodarka
Historia i zabytki
Ekologia
Podział administracyjny
Strategia Gminy
Mapa Gminy

Urząd Gminy

Rada Gminy
Urząd
GOPS
Herb, Flaga, Pieczęć
Gmina partnerska

Oświata

Szkoły
Biblioteki

Kultura i sport

Święto Warzyw
Kluby sportowe
Aeroklub Krakowski
KGW
Koło łowieckie
Pasterze z Koźlicy
Orkiestra dęta
Imprezy lokalne

OSP

Wykaz jednostek

Wakacje na całego ale w szkołach naszych dzieje się bardzo wiele....
W  Igołomi już drugi miesiąc trwa budowa sali gimnastycznej. Mury pną się do góry. Prace przebiegają płynnie, bez zakłóceń i wiele na to wskazuje, że wykonawca inwestycji Firma budowlana Samson z Tarnowa wykona zaplanowane na ten rok prace z nawiązką! Przypomnijmy, że inwestycja kosztować ma ponad 3,2 miliona złotych. Skutecznie złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej pozwolił na pozyskanie 1 miliona złotych. W październiku w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i działania 6.2B będziemy składać "fiszkę", w której wnioskować będziemy o dofinansowanie inwestycji pod nazwą "Rozbudowa Gminnego Centrum Oświatowego w Igołomi o salę gimnastyczną i przedszkole". Inwestycja ta szacowana jest na prawie 5 mln złoty.
W Szkole w Dobranowicach zakończono właśnie malowanie dachu. Wymiana poszycia dachu na blachę ocynkowaną miała miejsce 10 lat temu, więc najwyższy czas było już pomalować blachę, która zaczęła odczuwać skutki czasu i kwaśnych deszczy. Malowanie kosztowało prawie 5.000,00 zł.
W Wawrzeńczycach trwają prace remontowe w dawnej zastępczej sali gimnastycznej, w której od 1 września mają uczyć się dzieci sześcioletnie. Remont tej sali (nowe okna, tynki, instalacja elektryczna i lampy, nowa podłoga oraz wyposażenie) szacowany jest na ok. 20.000,00 zł. We wtorek 29 sierpnia będzie ogłoszony przetarg na wykonanie elewacji Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wawrzeńczycach. Złożony wniosek o pożyczkę termomodernizacyjną został zaakceptowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie. Otrzymamy pożyczkę częściowo umarzalną w wysokości 196.000,00 zł. Planowane docieplenie kompleksu budynków szkolnych w Wawrzeńczycach zostanie przeprowadzony w wrześniu i październiku. Niestety procedury oceny wniosków i udzielenie promesy na pożyczkę przez WFOŚ trwają tak długo, że uniemożliwiły wykonanie tego zadania w trakcie wakacji. Trwają także prace projektowe dotyczące zagospodarowania terenu wokół szkoły w Wawrzeńczycach. Koncepcja przedstawiona przez projektanta przewiduje budowę boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią, boiska do siatkówki/koszykówki/tenisa ziemnego, bieżnię o długości 60 metrów oraz mały plac zabaw dla najmłodszych. Ta inwestycja planowana jest na następny rok.
 


Ośrodki zdrowia

Igołomia
Wawrzeńczyce
Apteki

Policja

Informacje

GCI

Informacje
Instytucje i podmioty gospodarcze

Wykaz instytucji

IGWA

2007 2008

Nasze działania

Wodociąg
Stadion Wiarusy
Leader +
Sala gimnastyczna

Galeria zdjęć