Podsumowanie pracy za 2017 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W dniu 10.02.2018 r. druhowie z OSP Stręgoborzyce podsumowali 2017 r. i udzielili jednogłośnie absolutorium Zarządowi. Jednostka liczy 32 członków zwyczajnych i 17 honorowych.

W 2017 r. jednostka brała udział w 6 akcjach ratowniczych w  tym były 2 pożary. Druhowie współpracowali z Kołem Gospodyń Wiejskich, ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Lokalnej, z sołtysem i Radą Sołecką. Byli gospodarzami uroczystości św. Floriana (jednostek OSP z parafii Wawrzeńczyce), brali udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych na lotnisku w Pobiedniku Wielkim na które to zawody wystawili również Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Chłopców. Wykonywali prace społeczno-użyteczne przy budynku remizy: zagospodarowanie klombu, oświetlenie. Zabezpieczali piknik "Z rowerem przez pokolenia", uczestniczyli w II Gminnym Turnieju Piłki Nożnej OSP o Puchar Prezesa Zarządu Gminnego OSP w Złotnikach, brali udział w pielgrzymce do Sanktuarium  Matki Boskiej Hebdowskiej.  Sztandar reprezentował jednostkę na Święcie Niepodległości w Wawrzeńczycach. Strażacy  zabezpieczali X Małopolskie Święto Warzyw.

            Jednostka doposażyła się w sprzęt: torbę medyczną R-1, 6 hełmów, zakupili 4 mundury galowe, kominiarki, rękawice. Pod koniec roku jednostka zakupiła krzesła i monitoring wizyjny, który wkrótce będą montować.

            W 2017 r. na bieżące funkcjonowanie jednostki OSP z budżetu gminy wydatkowano kwotę: 30 586 zł. w tym: wynagrodzenie kierowcy 2640 zł., ekwiwalent za udział w akcjach 1378 zł., materiały i wyposażenie (paliwa, hełmy, kominiarki, rękawice), energia 960 zł., gaz 1719 zł., usługi remontowe 15 000 zł., usługi pozostałe 1 306zł.

            Zebranie zaszczycili goście: przedstawiciel Komendy Miejskiej PSP z Krakowa Dariusz Czapka i przedstawiciel Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Mateusz Wojtkowiak, wójt gminy Józef Rysa, zastępca wójta Henryk Jończyk, prezes Zarządu Gminnego OSP Andrzej Knapik. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2624