Konkurs w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych "Schetynówki"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce złożyła do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o dofinansowanie remontu drogi w Wawrzeńczycach

(od Domu Ludowego do szkoły, Brzegi, do kapliczki św. Marka wraz z wybrukowaniem placu przed szkołą) Szacunkowa wartość tej inwestycji to: 310.000 zł. Do Wojewody wpłynęły łącznie 102 wnioski: 72 gminne oraz 30 powiatowych. Samorządy chciały zmodernizować i wyremontować drogi o łącznej długości ponad 330 kilometrów. 

Na realizację programu w 2010 roku Małopolska otrzymała w sumie - podobnie jak w ubiegłym roku - 71,5 mln zł. Połowa dotacji przeznaczona została na drogi powiatowe, a połowa na gminne. Samorządy mogły liczyć na dofinansowanie w wysokości do 50 procent planowanych kosztów - pozostałe fundusze samorządy musiały wygospodarować samodzielnie, w ramach swoich budżetów. 

18 powiatów złożyło 30 wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 70 mln. zł. Całkowita wartość inwestycji zgłoszonych przez powiaty wynosi ponad 146 mln. Powiaty oraz miasta na prawach powiatów mogły aplikować o dofinansowanie dwóch projektów. Z tej możliwości skorzystały powiaty: bocheński, chrzanowski, dąbrowski, krakowski, limanowski, miechowski, nowosądecki, nowotarski, oświęcimski, wielicki oraz miasta: Nowy Sącz i Tarnów. Pozostałe powiaty: brzeski, gorlicki, myślenicki, tarnowski, wadowicki i miasto Kraków złożyły po jednym wniosku. 

Gminy złożyły 72 wnioski (każda gmina może otrzymać dotację na jedno zadanie) o dofinansowanie w wysokości ponad 100 mln zł (do rozdysponowania jest kwota 35 mln. zł). Wartość inwestycji zaplanowanych przez gminy wynosi ponad 197 mln. złotych. Dla gminy to sukces, że przy tak dużej konkurencji nasz projekt otrzymał dofinansowanie. 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3803