Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Szkołach na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

29 października 2020

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, oprócz działań prowadzonych przez Gminę Igołomia-Wawrzeńczyce, tj. zorganizowania Tour’u Rowerowego po Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce oraz Spaceru Ekologiczno-Historycznego, a także zamówienia dwóch wiat „parkingów” rowerowych B+R (Bike and Ride), które zostaną postawione w miejscowości Igołomia i Wawrzeńczyce, aktywności i działania prowadziły Szkoły znajdujące się na terenie Gminy.

Wszystkie szkoły realizowały liczne pogadanki i prelekcje, a także cykle zajęć dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły/przedszkola, zasad ruchu drogowego, zasad przechodzenia bezpiecznie przez jezdnię i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i pieszym, a także idei zrównoważonego transportu i konieczności działań ekologicznych w transporcie. Ponadto uczniowie oglądali filmy edukacyjne dot. bezpiecznego ruchu drogowego, a także przygotowywali tematyczne gazetki ścienne i prace plastyczno-techniczne. Ponadto wychowawcy zachęcali uczniów do podróżowania pieszo i rowerem, także podczas drogi do szkoły. W Szkole Podstawowej w Igołomi, w ramach ETZT odbyły się szkolenia i egzaminy na kartę rowerową. W Szkole Podstawowej w Dobranowicach uczniowie uczestniczyli w spacerach po okolicy szkoły, a także zorganizowane zostały marszobiegi i rajd rowerowy do Zespołu Pałacowo Parkowego w Igołomi.

            Zastępca Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Henryk Jończyk serdecznie dziękuje wszystkim Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom za udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-10-29
Data publikacji:2020-10-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1197