Ksiądz Infułat Jerzy Bryła "Honorowym Obywatelem Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

VI Małopolskie Święto Warzyw było dobrą okazją do uroczystego wręczenia księdzu Infułatowi Jerzemu Bryła tytułu "Honorowy Obywatel Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce". 

Wójt Gminy Józef Rysak zaprezentował osobę księdza Infułata mówiąc: 
"Ksiądz Infułat Jerzy Bryła związany jest z naszą gminą od lat swojego dzieciństwa. W Stręgoborzycach ukończył szkołę podstawową, w kościele parafialnym w Wawrzeńczycach przyjął I Komunię Świętą i tu odprawił swoją mszę prymicyjną. 
Pomimo wielu obowiązków ksiądz Infułat nie zapomina o miejscu skąd pochodzi, gdzie się wychował. Swoją osobą zaszczyca uroczystości kościelne i inne organizowane przez Samorząd Gminy. Szczególnie pamięta o swoich rodzinnych Stręgoborzycach." 
W dniu dzisiejszym Ksiądz Infułat już po raz czwarty zaszczyca swoją osobą Małopolskie Święto Warzyw celebrując mszę świętą, głosząc Słowo Boże, błogosławi i poświęca płody naszej urodzajnej ziemi. W pracy, posłudze Księdza Infułata najistotniejszy jest Człowiek. Troska o jego rozwój duchowy i religijny, kształtowanie oblicza moralnego i zawodowego zgodnego z duchem nowej Ewangelizacji i wskazaniami społecznej nauki kościoła przekazywanej w najprostszy sposób. 
Ksiądz Infułat Jerzy Bryła w dniu dzisiejszym otrzymuje najważniejszy tytuł nadawany przez naszą gminę Honorowy Obywatel Gminy Igołomia - Wawrzeńczyce. Przez nadane wyróżnienie czcigodny ks. Infułacie Samorząd Gminy pragnie wyrazić swoją wdzięczność za Twoją dobroć, szczodrość i otwarte dla każdego serce" 

Przewodniczący Rady Gminy Stefan Nawrot odczytał treść aktu nadania tytułu honorowego. 
,,... Z potrzeby utrwalenia w pamięci współczesnych i przyszłych pokoleń Osób Zasłużonych, ludzi związanych z Gminą Igołomia-Wawrzeńczyce oraz w uznaniu Ich wybitnych osiągnięć i poczynań, działań i przedsięwzięć dla Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce dla kraju i świata Rada Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce uchwałą Nr XXIX/264/2013 z dnia 25.06.2013r. nadaje Księdzu Infułatowi Jerzemu Bryła tytuł honorowy obywatel gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, jako wyraz najwyższego wyróżnienia i uznania...". 
Uroczystego wręczenie aktu Honorowego Obywatela, statuetki i udekorowania w szarfę w barwach gminy dokonali Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy a zastępca Wójta Henryk Jończyk przekazał kosz biało - czerwonych kwiatów. Panie Koła Gospodyń Wiejskich ze Stręgoborzyc wręczyły Infułatowi tradycyjny kosz warzyw jako symbol pracy rolników. 
Na VI Małopolskim Święcie Warzyw można było odwiedzić stoisko Wydawnictwa PETRUS. Odwiedzający stoisko mogli zapoznać się z dwiema publikacjami: "Wczoraj i dziś" - najnowsza książka o bohaterze dnia dzisiejszego, Księdzu Infułacie Jerzym Bryła - Honorowym Obywatelu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Zainteresowani mieli okazję dowiedzieć się o nieznanych faktach z życia bł. Jana Pawła II, z którym ksiądz Infułat przez wiele lat blisko współpracował i przyjaźnił się. Ksiądz Infułat Jerzy Bryła podpisywał książkę i bardzo chętnie każdemu ją dedykował. 
Z drugą z polecanych książek - "Z pastorałem i humorem", - jako jedyną w Polsce publikacją stanowiącą zbiór 120 anegdot z życia biskupa Albina Małysiaka można było również zapoznać się na stoisku promocyjnym wydawnictwa. Biskup Albin Małysiak to jedyny człowiek, który potrafił do łez rozśmieszyć Jana Pawła II. Okazja była niebywała, gdyż był obecny Marek Mirosławski, autor książki, który również wpisywał pamiątkowe dedykacje. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4083