Gmina sprzedaje działki

4 Szkolny Turniej Piłki Nożnej

W dniu 23 czerwca 2015r. odbył się 4STPN czyli 4 Szkolny Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Turniej ten organizowany przez KS Wiarusy Igołomia objęty patronatem przez Wójta gminy Józefa Rysaka adresowany jest do wszystkich uczniów szkół z terenu naszej gminy. Rywalizacja odbywa się w trzech różnych kategoriach wiekowych, tj. szkoły podstawowe klasy do 1 do 3, szkoły podstawowe klasy od 4 do 6 oraz gimnazjum. W każdej kategorii rywalizują 4 drużyny, bowiem każda szkoła wystawia swoją reprezentację.
W kategorii SP 1-3 mocno rywalizację rozpoczęły szkoły z Igołomi i Wawrzeńczyc wysoko wygrywając swoje mecze. Już od pierwszego meczu mocno wyróżniał się Klaudiusz Jędrszczyk, wychowanek Wiarusów, na którego uwagę zwrócili nauczyciele, starsze roczniki podważając jego wiek, sądząc iż w tym wieku, nie możliwe by mógł tak grać, a jednak… wątpliwości rozwiała Pani Dyrektor Dorota Ryńca-Ropek. W drugiej kolejce Igołomia i Wawrzeńczyce wymienili się rywalami i ponownie zdecydowanie pokonali swoich przeciwników. O pierwszym miejscu decydować miał ostatni, bezpośredni mecz.
W trzeciej kolejce Wawrzeńczyce mocno zaatakowały Igołomie, w efekcie czego zaaplikowali rywalom aż 5 bramek do przerwy! W drugiej połowie obudził się Klaudiusz, za sprawą którego Igołomia złapała kontakt w końcówce meczu, a przy stanie 4-5 dla Wawrzeńczyc, dosłownie w ostatnich sekundach gry Klaudiusz przegrał pojedynek 1na1 z bramkarzem Igorem Pabiskiem, co zdecydowało o tym, iż to Wawrzeńczyce wygrały w kategorii 1-3, Igołomia zajęła drugie miejsce, a o trzecim miejscu zadecydował bezpośredni pojedynek w którym to Dobranowice wysoko rozprawiły się z Tropiszowem.
Warto dodać, że w tej kategorii wiekowej część chłopców z Igołomi wyjechała na zieloną szkołę, przez co zagrać nie mogli między innymi Kural, Chmielek, świeczka, Gajda, Paluch, Marzec, Dybał czyli chłopcy którzy na co dzień z dużymi sukcesami reprezentują Wiarusy, zwłaszcza dwóch pierwszych czyli Kural i Chmielek, których sprowadzić do siebie chciała Cracovia Kraków. Mimo tylu nieobecnych, drugie miejsce po takim meczu, do duże osiągnięcie.
Gratulacje dla SP Wawrzeńczyce, które wygrało kategorie 1-3.
W kategorii wiekowej SP 4-6 rywalizacja o zwycięstwo przebiegała dokładnie tak samo. Tj swoje mecze wygrywały szkoły z Igołomi i Wawrzeńczyc, by w ostatnim meczu w bezpośrednim spotkaniu rozstrzygnąć rywalizację, wcześniej jednak w meczu o III miejsce ponownie Dobranowice wysoko rozprawiły się ze szkołą z Tropiszowa. W meczu na szczycie zacięta walka trwała przez 3/4 meczu, kiedy to wynik był sprawą otwartą. Prowadzenie objęła drużyna z Igołomi która przez większość spotkania kontrolowała przebieg spotkania. Wawrzeńczyce walczyły bardzo ambitnie, ale w tym roczniku Igołomia bardzo silną reprezentację, o które sile stanowią chłopcy już z najmłodszych roczników, ale liderem drużyny niezmiennie pozostaje Grzegorz Jagła, który przypieczętował zwycięstwo 4-1 dla Igołomi w trzech spotkaniach zdobywając 15 bramek!
Kategorie SP4-6 wygrywa Igołomia, gratulacje!
W najstarszej kategorii wiekowej, czyli gimnazjum przebieg rywalizacji wygląda niezmiennie od początku STPN, tzn. o pierwszych dwóch miejscach decyduje pojedynek pomiędzy klasą 3 i klasami 1-2 z Wawrzeńczyc. Igołomia w tej kategorii wiekowej nie potrafi póki co skutecznie nawiązać rywalizacji o czym niech świadczy porażka 14-4 w pojedynku klas trzecich. W tym roku mimo wszystko doszło do małej niespodzianki, bowiem klasy 1-2 wygrały ze starszymi kolegami, dzięki czemu zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju. Trzecie miejsce zajmuje klasa 1-2 z Igołomi, a na najniższym miejscu klasa 3 z Igołomi.
Na zakończenie 4-tego już STPN Wójt gminy podziękował organizatorom za trud i czas poświęcony organizacji. Pogratulował wszystkim zawodnikom charakteru, którzy mimo niekorzystnej pogody rywalizowali w duchu zasad fair-play. Prezes Wiarusów również podziękował uczestnikom za fajną atmosferę i rywalizację, oraz zaprosił wszystkich zainteresowanych grą w piłkę nożną do trenowania w Wiarusach pod okiem dwóch świetnych szkoleniowców.

Na zakończenie wyróżniono najlepszych w poszczególnych kategoriach i tak:
Kategoria SP 1-3
- Najlepszym bramkarzem został Igor Pabisek z SP Wawrzeńczyce
- Najlepszym zawodnikiem został Karol Zastawny z SP Wawrzeńczyce
- Królem Strzelców z 13 bramkami Klaudiusz Jędrszyk z SP Igołomia
Kategoria 4-6
- Najlepszym bramkarzem został Marcinkowski Piotr z SP Wawrzeńczyce
- Najlepszym zawodnikiem został Pluta Tobiasz z SP Dobranowice
- Królem Strzelców z 15 bramkami Grzegorz Jagła z SP Igołomia
Gimnazjum
- Najlepszym bramkarzem został Patryk Skalimowski z Igołomi
- Najlepszym zawodnikiem został Sławomir Galus z Wawrzeńczyc
- Królem Strzelców z 9 trafieniami Krystian Płaszewski z Wawrzeńczyc

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim udziału w turnieju!
Gratulacje dla zwycięzców!

Obszerna fotorelacja facebookPowrót

Odwiedziło nas już: + Online: +