Gmina sprzedaje działki

Turniej halowy żaków o Puchar Wójta gminy

Za nami już VI turniej halowy żaków o Puchar Wójta gminy Igołomia-Wawrzeńczyce. Jak zwykliśmy się przyzwyczaić licznie zgromadzono publiczność z dużym zaangażowaniem kibicowała swoim drużynom, do najgłośniejszych w pozytywnym znaczeniu należeli rodzice z Wyciąż i z Igołomi.
6 drużyn które los podzielił na szkółki i klubu sportowe. Formuła turnieju zakładała, że po dwóch meczach w grupie drużyny z miejsc pierwszych rywalizowały o w finale, drugie miejsca o III miejsce, a trzecie o piąte miejsce w turnieju.
Wiarusy po pechowej porażce z Piastem Łapanów zajęły pierwszej miejsce, a o drugim miejscu miał rozstrzygnąć mecz pomiędzy Błyskawica i Wiarusami. Rodzice przypominali, że do tej pory wszystkie mecze tych drużyn kończyły się remisami, ale nie tym razem, bowiem Wiarusy odniosły w tym spotkaniu zdecydowane zwycięstwo, aż 5-0.
W drugiej grupie efektowne zwycięstwo i awans do finału zapewniła sobie ekipa Szkoły Futbolu Staniątki, z kolei podobnie jak w grupie B, o drugim miejscu zdecydował bezpośredni pojedynek pomiędzy Pogórzem a UKS Kazimierz, który to wygrała Akademia Pogórze.
We wszystkich meczach finałowych padły remisy i miejscach decydowały karne, które kolejno wygrywali Błyskawica, Pogórze i za sprawą świetnych występów kapitana SFS cały turniej wygrała drużyna SFS Staniątki.
Wiarusy ostatecznie zajęły czwarte miejsce, podobnie jak rok temu.
Świetnie zorganizowany turniej zakończyła koronacja drużyn. Warto zwrócić uwagę, ze puchary otrzymała każda drużyna, jak również każdy chłopiec został nagrodzony medalem, na który wszyscy zasłużyli, bowiem emocji, zaangażowania nie można było odmówić dzisiejszego dnia nikomu.
Indywidualne wyróżnienia otrzymali:
Kamil Drozdowski z Błyskawicy Wyciążę - dla najlepszego bramkarza turnieju
Bartosz Hybel z Piasta Łapanów dla najlepszego zawodnika turnieju.
Adam Sendor jako król strzelców z dorobkiem 6 bramek, a warto zwrócić uwagę, iż Adam występował na pozycji obrońcy.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się w organizacji dzisiejszego turnieju.
ZAPRASZAMY ZA ROK!Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +