Gmina sprzedaje działki

25-26.06.2012 roku na boisku K.S. Wiarusy Igołomia odbyła się pierwsza edycja Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.


Do rywalizacji przystąpiły wszystkie szkoły z naszej gminy. Szkoła podstawowa w Tropiszowie i Dobranowicach wystawiała po jednej drużynie, natomiast Wawrzeńczyce i Igołomia zgłosiły po dwie drużyny. W kategorii szkół podstawowych o zwycięstwo rywalizowało 6 szkół podstawowych. W drugiej kategorii wiekowej, czyli gimnazjum rywalizowały również cztery drużyny, po dwie z Igołomi i Wawrzeńczyc.
W pierwszym dniu rozegrano fazę grupową turnieju. W dwóch grupach rywalizowały szkoły podstawowe, awans z grup uzyskali przedstawiciele największych szkół, czyli Igołomi i Wawrzeńczyc. Tropiszów i Dobranowice po dwóch porażkach i ambitnej walce odpadli z turnieju.
Najlepsze wrażenie po pierwszym dniu zrobiły drużyny z Wawrzeńczyc, które nie podzielnie rządziły na murawie Wiarusów.
W drugim dniu w obu kategoriach, wszystkie spotkania rozgrywano systemem pucharowym. W półfinałach prym wciąż wiodły Wawrzeńczyce pokonując w obu pojedynkach rówieśników z Igołomi. Finał i walka o zwycięstwo to wewnętrzna gra drużyn z Wawrzeńczyc, których grę z boku "prowadził" Piotrek Strychacz, wuefista i trener chłopców. Najpierw jednak rozegrany został mecz o trzecie miejsce pomiędzy podstawówkami z Igołomi. Po wyrównanej i zażartej walce wygrała Igołomia I, którą do zwycięstwa poprowadził Łukasz Kijowski i Norbert Nowak.
W finale ciekawie zapowiadał się pojedynek Krystiana Płaszewskiego i Skalskiego Jakuba, dwóch zawodników, których do końca rywalizowało o koronę króla strzelców. Do zwycięstwa swoją drużynę poprowadził Krystian, który tym samym przypieczętował wygraną w klasyfikacji króla strzelców.
Najlepszym zawodnikiem z pośród szkół podstawowych wybrano Skalskiego Jakuba, natomiast najlepszym bramkarzem turnieju został Caba Mateusz.
W starszej kategorii wiekowej walka pomiędzy gimnazjami była bardziej wyrównana i zacięta. Seniorzy Wiarusów, którzy przyjechali zobaczyć, jaki poziom prezentują uczniowie przecierali oczy z niedowierzeniem widząc jak ostro walczyły drużyny w pojedynkach Igołomia-Wawrzeńczyce. Ostrych starć w żadnym z meczów nie brakowało, ale warto podkreślić, że złośliwych zagrań nie było. Wszyscy walczyli w duchu zasad fair-play. W pierwszym meczu III klasa gimnazjum z Wawrzeńczyc pokonała I-II klasę z Igołomi, mimo bardzo dobrej postawy Jakuba Curkowskiego, który dwoił się i troił na boisku popisując się kilkukrotnie zagraniami, które świadczą o dużym potencjale drzemiącym w tym zawodniku. W drugim półfinale po zaciętej walce i emocjonującej końcówce spotkania awans do finału wywalczyła ekipa z Igołomi. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy I-II klasami pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna z Wawrzeńczyc.
Finał to pasjonujący pojedynek, który na długo zapadnie uczestnikom tego spotkania. Wawrzeńczyce prowadziły już 2-0 po fatalnych błędach w obronie przeciwników. Jarek Pluciński, który w pierwszej części meczu popełnił fatalny błąd, najpierw wypracował rzut karny, który na bramkę zamienił Eryk Drzewiecki, by następnie samemu doprowadzić do remisu efektownym lobem. Drużyna z Wawrzeńczyc, która wypracowała sobie więcej sytuacji może mówić o wielkim pechu, bowiem niewiele brakowało by zdobyć bramkę w końcówce spotkania, ale piłka odbijała się od słupków lub w ostatniej chwili była blokowana przez obrońców. Zwycięzcę finału wyłonić miały rzuty karne. Jak się później okazało, lepiej karne wykonywali gracze z Wawrzeńczyc, dzięki czemu zwyciężyli w pojedynku na szczycie.
Najlepszym zawodnikiem w kategorii gimnazjalistów został Jakub Curkowski, który wygrał również klasyfikację króla strzelców. Prezes K.S. Wiarusy Igołomia wręczając Kubie wyróżnienia wyraził nadzieję, iż w najbliższym sezonie ligowym Jakub będzie walczył o pierwszy skład w seniorskiej drużynie Wiarusów. Najlepszym bramkarzem został Mateusz Gałuszka.
Wójt gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, Pan Józef Rysek podziękował wszystkim uczestnikom, opiekunom za udział w turnieju, postawę fair-play i pasjonująca walkę w finale, którą obserwował z wielką uwagą. Wyraził również deklarację, iż w przyszłości dołoży wszelkich starań by podobnych turniejów było więcej, a sam Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy stał się turniejem cyklicznym.
Wójt gminy podziękował również zarządowi K.S. Wiarusy Igołomia za pracę włożoną w organizację turnieju na tak profesjonalnym poziomie.
Prezes K.S. Wiarusy Igołomia, Pan Paweł Żabicki również podziękował wszystkim uczestnikom turnieju, a zwłaszcza Wójtowi gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, bez którego pomocy, turniej by się nie odbył.
Fantastycznie przygotowane boisko, udostępnione pomieszczenia klubowe, sędziowie na każdym spotkaniu, foto-relacja, pamiątkowe puchary dla uczestników, poczęstunek w obu dniach, opieka nauczycieli to wszystko złożyło się na wielki sukces, jakim z pewnością był I Gminny Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy.
Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy również na naszą stronę www.Wiarusy.eu oraz fanpage na facebook'u gdzie można znaleźć około 600 zdjęć z turnieju.


Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +