Gmina sprzedaje działki

MAŁY JUBILEUSZ NA BOISKU W IGOŁOMI


W dniu 11 listopada 2012 na boisku "Wiarusów" w Igołomi odbył się niezwykły mecz piłki nożnej. By kolejny już raz uczcić rocznicę odzyskania niepodległości naprzeciw siebie stanęły drużyny prowadzone przez Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józefa Rysaka oraz Prezesa "Wiarusów" Igołomia Pawła Żabickiego. W drużynie Wójta dominowali pracownicy Urzędu Gminy, natomiast w drużynie Prezesa zobaczyć można było oldbojów, byłych i obecnych działaczy oraz sponsorów klubu. Warto podkreślić, że pierwszy takie "niepodległościowe" zawody zorganizowano przed 10 -laty.
Mecz zdecydowanie lepiej zaczęli zawodnicy w strojach "Wiarusów". Pewna gra i dłuższe utrzymywanie się przy piłce przełożyło się na szybko strzelone bramki. Reprezentacja gminy próbowała gry z kontrataku, lecz w tej części meczu zbyt dobrze radziła sobie linia pomocy i obrona Wiarusów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-1 dla piłkarzy Wiarusów, których wysokie prowadzenie wyraźnie uśpiło i ze zbytnią fantazją rozgrywali akcje w drugiej części meczu. "Urzędnicy" wyraźnie uwierzyli w siebie i zdecydowanie przycisnęli przeciwników, czego efektem był wynik remisowy 4-4! Co więcej na 5 minut przed końcem spotkania to gracze drużyny Wójta mieli dwie wyśmienite okazje do strzelenia gola, lecz dobrze w tych sytuacjach interweniował bramkarz "Wiarusów" Dariusz Kołodziejek. W końcówce spotkania "charakter pokazał" Tomasz Król, były kapitan a obecnie Wiceprezes klubu, który dał prowadzenie swojej drużynie. Podłamani tą bramką "samorządowcy" dali sobie strzelić jeszcze jednego gola. Ciekawy, trzymający do końca w napięciu mecz zakończył się więc wynikiem 6-4 dla Wiarusów, chociaż gdyby skuteczniej w końcówce zagrali zawodnicy w żółto-niebieskich strojach to wynik byłby z pewnością dla nich korzystny.
Pogoda dopisała i dla garstki zgromadzonych kibiców była to świetna okazja by zobaczyć na boisku Wójta Gminy, pracowników urzędu, sponsorów i działaczy klubu. Obie drużyny po meczu spotkały się w świetlicy, gdzie przy smacznym posiłku przygotowanym przez organizatorów zawodnicy analizowali przebieg spotkania i wymieniali poglądy i opinie związane z futbolem zarówno w wydaniu krajowym (na wyższych i niższych szczeblach) jak i zagranicznym.
Wszystkim osobom zgromadzonym tego dnia na obiekcie "Wiarusów" by w tak niecodzienny sposób uczcić 94- rocznicę odzyskania niepodległości - organizatorzy dziękują za obecność i dobrą zabawę.
Składy drużyn: "Wiarusy": Dariusz Kołodziejek - Paweł Żabicki, Marcin Szewczyk, Marek Strzelecki, Andrzej Jagła, - Robert Paluch, Tomasz Król, Jarosław Jagła, Mieczysław Kowal, Adrian Jaros, Dominik Sonik. "Samorządowcy": Kamil Grudzień, Józef Rysak, Wiesław Siudmak, Zdzisław Olech, Jerzy Rączkowski, Jarosław Janik, Witold Więk, Rafał Cerek, Szczepan Caba, Piotr Janik, Adam Grudzień, Andrzej Knapik.
Andrzej Knapik


Powrót

Odwiedziło nas już: + Online: +