Gminna Izba Strażacka w Tropiszowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

19 września 2019

Druhowie z OSP Tropiszów od kilku lat mają wybudowaną nową remizę strażacką. Dotychczasowy budynek remizy był mały, nie funkcjonalny,  brakowało  miejsca na garażowanie samochodów i przechowywanie sprzętu ratowniczego.

Różne były  pomysły co zrobić z dotychczasowych budynkiem remizy,  był nawet plan  jego rozbiórki  i  przeznaczenie terenu pod miejsca parkingowe. Ostatecznie zdecydowano o utworzeniu Gminnej Izby Strażackiej. Wielkim zaangażowaniem w utworzenie Izby zaangażowali się:  Honorowy Komendant Gminny  OSP a zarazem sołtys wsi Tropiszów Jan Dzięga oraz Prezes Honorowy Zarządu  OSP Tropiszów Stanisław Wilkosz.  Ze środków budżetu gminy i funduszu sołeckiego wymieniono pokrycie dachowe, zamontowano nowe drzwi, wymieniono okna a w roku bieżącym budynek został ocieplony, wykonano nową elewacje. Na ścianie frontowej izby  prezentuje się odnowiona, odremontowana przez Jana Dzięgę  ręczna pompa pożarnicza "gibajka".

            W Izbie Strażackiej stoi wysłużony samochód strażacki "Żuk" i gromadzony jest sprzęt pożarniczy z jednostek OSP z terenu gminy Igołomia - Wawrzeńczyce, którego druhowie używali w akcjach w przeszłości.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-19
Data publikacji:2019-09-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1364